Rezultate te kerkimit per termin: +Roben

Meta: total 867 / total_found 867 / time 0.000 / keyword[0] roben / docs[0] 867 / hits[0] 1493 /
Kovac nën akuzë, veteranët e Bayernit nuk e duan
  • 2018-11-06

Kovac nën akuzë, veteranët e Bayernit nuk e duan

Nuk janë ditë të mira për Bayern Munich, ecuria e keqe e bavarezëve, që gjenden të tretët në klasifikim, katër pikë pas Dortmundit kryesues, ka rritur pakënaqësitë ndaj Niko Kovac. Kampionët e Gjermanisë, shkojnë në klasiken e fundjavës me verdhezinjtë duke i shikuar rivalët ng

No Pic available
  • 2018-07-29

ICC/ Shaqiri roveshatë mahnitëse në debutim, Shabani gjen golin me Bayern

Xherdan Shaqiri mrekullon tifozët e Liverpoolit që në debutim në International Championbs Cup. Futbollisti shqiptar, që përfaqëson Zvicrën në rang kombëtaresh, realizoi një gol spektaloar në minutën e 82-të, duke vulosur fitoren e The Reds 1-4 me një roveshatë fantastike, që la me g

Bayerni e bën zyrtare, Arjen Roben edhe një vit me kampionët
  • 2018-05-18

Bayerni e bën zyrtare, Arjen Roben edhe një vit me kampionët

Arjen Robben do të vazhdojë të jetë pjesë e Bayernit të Mynihut edhe për një sezon tjetër. Holandezi rinovoi kontratën me kampionët e Gjermanisë deri më 30 Qershor të 2019. 34-vjeçari është pjesë e klubit bavarez që nga viti 2009, kur u transferua nga Real Madridi për shumën e 2

As Wolfsburgu se ndal Bayernin, Leverkuseni fundos Hamburgun
  • 2018-02-17

As Wolfsburgu se ndal Bayernin, Leverkuseni fundos Hamburgun

As Wolfsburgu nuk mund ta ndalë vrullin e Bayernit të Mynihut drejt titullit të radhës kampion në Bundesligë. Ujqërit edhe pse kaluan të parët në avantazh që në minutën e 8-të me Didavin, nuk arritën ta përballonin skuadrën bavareze, që ishte tregoi supermacinë e saj në pjesën e

No Pic available
  • 2017-11-18

Durazzo-t, pasioni i parezistueshëm për artin

«Durazzo-t, dozhët e purpurt të Republikës së Gjenovës, janë padyshim një nga familjet më të shquara të diasporës shqiptare, familje e cila ka nxjerrë nga gjiri i saj 9 dozhë, 2 kardinalë, 30 senatorë, 16 ambasadorë dhe personalitete të tjera të shkencës, filozofisë, fesë dhe k

Një çast ballë dritares ku dha shpirt Viktor Hugo
  • 2017-08-04

Një çast ballë dritares ku dha shpirt Viktor Hugo

(Në vazhdë të impresioneve parisiane) Luan Rama Sapo kisha zbarkuar në Paris dhe duke hedhur sytë pas mureve të ambasadës, pashë se atje shkonte rruga Avenue Victor Hugo. Ishte kurioziteti që më shtyu të dija se përse e quanin Victor Hugo. Sigurisht, diçka duhej të lidhej me jetën e s

Për Republikën e re të Bashës dhe Lubonjës!
  • 2017-02-28

Për Republikën e re të Bashës dhe Lubonjës!

Nga Erjon Braçe Kam disa dite qe degjoj per nje “Republike te Re”. E degjova te enjten qe shkoi nga nje deputet qe ben rima; Pas tij, te nesermen, ne nje ligjerim me dhune, “Republiken e Re” e “mori” Lulzim Basha dhe, sot e lexova edhe tek Fatos Lubonja. Do v

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama