Rezultate te kerkimit per termin: +Roben

Meta: total 867 / total_found 867 / time 0.000 / keyword[0] roben / docs[0] 867 / hits[0] 1493 /
Roben: “Xhon Terri, një lider i madh”
  • 2006-11-15

Roben: “Xhon Terri, një lider i madh”

Anësori holandez Arjen Roben, pjesë e Holandës në ndeshjen miqësore kundër Anglisë, beson se skuadra e Meklaren i ka të gjitha mundësitë për të harruar paraqitjet e tyre të varfëra kundër Maqedonisë dhe Kroacisë. "Njerzit menduan se Anglia do t'i fitonte këto ndeshje me katër ose

Fund: Holandë-Shqipëri 2-1. Curri gol për Shqipërinë
  • 2006-10-11

Fund: Holandë-Shqipëri 2-1. Curri gol për Shqipërinë

90'+2. Gjyqtari izraelit mbyll ndeshjen: Holandë-Shqipëri 2-1 89\' Dallku shkakton një faul. 85\' Babel fiton një goditje të lirë pas ndërhyrjes së Nevil Dedes 81\' Murati zihet në pozicion jashtë loje 80\' Zëvendësim Holanda: Hyn De Cler-delSneijder 79' Zëvendësim Shqipëria:

Van Nistelroi, Mungesa e madhe ndaj Shqipërisë
  • 2006-09-30

Van Nistelroi, Mungesa e madhe ndaj Shqipërisë

Rud van Nistelroi është lënë dje sërish jashtë skuadrës përfaqësuese të Holandës, kur trajneri Marko van Basten bëri të ditur 22 lojtarët që ai ka përzgjedhur për dy sfidat eliminatore të Euro 2008-s, atë kundër Bullgarisë, dhe, më pas, kundër Shqipërisë. Sulmuesi i Realit t

Marko Van Basten ben gati
  • 2006-09-19

Marko Van Basten ben gati "portokallinjte"

Trajneri i Holandës, Marko van Basten, ka publikuar emrat e 22 lojtarëve, të cilët do të jenë në dispozicion të tij për ndeshjet kundër Bullgarisë dhe Shqipërisë, për kualifikueset e Euro 2008, muajin e ardhshëm. Lojtarët e thirrur nga trajneri i portokallinjve, për ndeshjet e 7 dhe

Hollanda fiton 4-0 në Irlandë
  • 2006-08-17

Hollanda fiton 4-0 në Irlandë

Hollanda, një nga kundërshtarët e Shqipërisë në grupin G të kualifikues për Euro 2008, fitoi të mërkurën në mbremje 4-0 në transfertë me Irlandën në Belfast. Golat për portokallinjtë e Marko Van Basten u shnëuan nga Klas Jan Huntelar (2) dhe Arjen Roben e Robin van Persi nga një

Roben “sulmon” Gjermaninë: Do ia lënë Danimarkës!
  • 0000-00-00

Roben “sulmon” Gjermaninë: Do ia lënë Danimarkës!

Arjen Roben kalon në “kundërsulm”! Kështu, pas humbjes së dytë që ka pësuar Holanda e tij dhe pas gjithë mediave vendase që i janë kthyer kundër Holandës, lojtari është prononcuar për gazetën vendase “D

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama