Rezultate te kerkimit per termin: +Roben

Meta: total 867 / total_found 867 / time 0.000 / keyword[0] roben / docs[0] 867 / hits[0] 1493 /
Greqia në Olimpin e futbollit evropian
  • 2015-11-21

Greqia në Olimpin e futbollit evropian

Nga historia e evropianëve të futbollit, 1960-2012 Greqia në Olimpin e futbollit evropian,  Portugali, 2004 Nga Skifter Këlliçi Nuk kishte ndodhur dhe nuk ka ndodhur ende që në një evropian,madje edhe botëror futbolli, përfaqësuesja e vendit organizator të ndeshet në takimin përurue

Nga Roben, Jovetiç e Xheko, ja yjet që do ti mungojnë Europianit
  • 2015-11-19

Nga Roben, Jovetiç e Xheko, ja yjet që do ti mungojnë Europianit

Europiani francez i verës së ardhshme do të shohë protagonistë shumë kombëtare surprizë, ku pa dyshim spikasin Shqipëria dhe Islanda, por nga ana tjetër, shumë sportdashës dhe tifozë do të "qajnë" yje të mëdhenj që mungojnë, prezenca e të cilëve zbeh disi edhe spektaklin që ko

Futboll kampionatet ne Europe
  • 2015-11-08

Futboll kampionatet ne Europe

brbrManchester United rikthehet tek fitoret ne kampionatin anglez duke i bere presion dyshes kryesuese Man City dhe Arsenal qe zbresin ne fushe kete te diele Ne sfiden e vlefshme per jave e12 te Premier League ne Old Trafird djajte e kuq mposhten 2 me 0 ne nje ndeshje te komplikuar West Bromuic Alb

Borusia nuk i ndahet Bajernit, fiton me Shalken 3-2 (VIDEO)
  • 2015-11-08

Borusia nuk i ndahet Bajernit, fiton me Shalken 3-2 (VIDEO)

Borusia Dortmund bën një hap tjetër në ndjekje të Bajernit të Mynihut duke marrë një fitore të vështirë 3-2 me Shalken në fushën e saj. Pas fitores së Bajernit kryesues ditën e shtunë, Borusia mori fitoren e radhës që mundëson të jetë vetëm 5 pikë lart vendit të parë. Një

Bajerni harron barazimin, shkatërron Shtutgartin 4-0 (VIDEO)
  • 2015-11-07

Bajerni harron barazimin, shkatërron Shtutgartin 4-0 (VIDEO)

Bajerni i Mynihut është rikthyer te fitorja, pas barazimit të javës së kaluar, ku mposhti sot Shtutgartin me rezultatin 4-0.E veçanta e sfidës së sotme ishte se për bavarezët shënuan katër lojtarë të ndryshëm, të cilët fundosën më tepër Shtutgartin me 101 probleme.I pari shënoi

Champions League kualifikohet Zenit
  • 2015-11-05

Champions League kualifikohet Zenit

brbrBajerni shpartalloi 5-1 Arsenal ne Alianc Arena duke hedhur nje hap te sigurt drejt kualifikimit per ne raundin e 18 te Uefa Champions League Ne takimin me te rendesishem te javes se 4 ne fazen e grupeve bavarezet u hakmerren ne menyren me te mire duke gjetur 5 here rrjeten me Levandovskin Myll

Kualifikohen Bayern Barcelona e Zenit
  • 2015-11-05

Kualifikohen Bayern Barcelona e Zenit

brbrBayern Mynih Barcelona dhe Zenit jane 3 skuadrat qe kalojne grupin pas ndeshjeve te 4 te fazes se grupe ne Uefa Champions League Kryendeshje e mbremjes Bayern Mynih fitoi me poker perballe Arsenalit duke siguruar kualifikimin per ne 18 Kampionet gjerman shenuan plot 5 here perballe nje Arsenali

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama