Rezultate te kerkimit per termin: +Roben

Meta: total 867 / total_found 867 / time 0.000 / keyword[0] roben / docs[0] 867 / hits[0] 1493 /
Shaqiri te Inter si e beri Fergusonin te qante FOTOT
  • 2015-01-09

Shaqiri te Inter si e beri Fergusonin te qante FOTOT

e Premte 9 Janar 20151127 am p classwp-caption-textShaqiri ne diten e pare te InteriSSSAbrASSXherdan Shaqiri eshte lojtari me i ri i Interit Gjate dites se djeshme zikaltrit arriten te gjenin akordin me Bajernin qe ashtu sic pritej nuk beri shume rezistence per ta mbajtur shqipt

Legjenda Zhyst Fonten zgjedh formacionin ideal të vitit
  • 2014-12-26

Legjenda Zhyst Fonten zgjedh formacionin ideal të vitit

Skuadra e vitit 2014 Rekordmeni i Botërorëve: Në sulm, askush si Ronaldo e Mesi Legjenda e futbollit botëror, Zhyst Fonten, ka bërë përzgjedhjen e tij për “Skuadrën e vitit 2014″, duke marrë pjesë edhe ai në anketën e përvitshme të organizuar nga UEFA. Rekordi i vendosur p

Bajerni fiton ne fund ne Mainz
  • 2014-12-20

Bajerni fiton ne fund ne Mainz

brbrBajerni i Mynihut nisi pushimet me nje rekord absolut fitorja e 8 radhazi ne Bundeslige pas shifrave 2-1 ne Mainz ne javen e 17 te kampionatit gjerman Skuadra e Guardiales konfirmohet si nje luftanije e pandalshme ndersa me kete fitore e con ne 14 pike distancen me Volsfburg te vendit te dyte Ne

Holanda nderon Robenin, çmimi nuk jepej që prej 1987-ës
  • 2014-12-17

Holanda nderon Robenin, çmimi nuk jepej që prej 1987-ës

Arjan Roben është nderuar me çmimin "sportisti i vitit" Në Holandë. Ky çmim nuk është dhënë për një futbollist që prej vitit 1987, ku për herë të fundit e kishte fituar Rud Gullit. Që prej atij viti në edicionet pasardhësve çmimi kishte shkuar për sportistë të disiplinave t

Mendon Riberi, nuk ndalet Bajerni
  • 2014-12-07

Mendon Riberi, nuk ndalet Bajerni

Bajernin e Mynihut nuk kanë mundur ta ndalin as rivalët e vjetër të Bajer Leverkusenit. Bavarezët fituan 1-0 falë një goli të francezit Frank Riberi. Kampionët qenë pranë shënimit të golit të dytë me Roben e Levandovskit, megjithatë shifrat mbetën të paprekura deri në fund të ta

150 mln sterlina për merkato, Junaitid vijon shpenzimet e `çmendura`
  • 2014-12-05

150 mln sterlina për merkato, Junaitid vijon shpenzimet e `çmendura`

Shpenzimet e Mançester Junaitid nuk do të ndalen. "Djajtë e Kuq" do të lënë në dispozicion një shumë prej 190 milionë eurosh verën e ardhshme. Vazhdimi i merkatos do të synojë përfundimin e revolucionit të nisur nga trajneri holandez Luis Van Gal. Që nga shtatori 2013 Junaitid ka sh

No Pic available
  • 2014-12-05

Nelson Mandela, jeta dhe veprat e luftëtarit për të drejtat

Sot, mbushet plot një vit nga ndarja nga jeta e presidentit të parë me ngjyrë në Afrikën e Jugut, dhe udhëhqësit në luftën kundër aparteidit në vend, Nelson Mandela. Si presidenti i parë me ngjyrë i Afrikës së Jugut, Mandela njihet dhe kujtohet në të gjithë botën si një ikonë e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama