Rezultate te kerkimit per termin: +Robert +Bisha

Total: 45
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:43.443Z

Robert Bisha, muzikë me piano, polifoni dhe makinë rroje

Ai beson se asgjë nuk zhduket, vetëm transformohet. Nuk do të ketë mort për çiftelinë, si edhe për të tjera instrumente e pasuri folklorike. Pianisti Robert Bisha Sepse ai është një ndër ata që bën pikërisht këtë, transformon. Merr qeliza folklori dhe ngjiz me to diçka të re, ba

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:43.326Z

Koncert: Gjendjet rituale të Robert Bishës

Për herë të parë në Tiranë, poli-instrumentisti Robert Bisha vjen me projektin e tij në piano solo "Ritual Moods", tinguj pianoje, eksperimentime mbi të, me hark a makinë rroje, interpretim në kitare, saze e def, kjo është atmosfera që do të përfshijë mbrëmjen e së enjtes sallën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:06.465Z

Tri net Festivali Kaba 2.0 në qytetin e Korçës

Kabaja mbledh artistë të njohur në Korçë Në Pazarin e Vjetër të Korçës, në datat 10, 11 dhe 12 shtator bëhen bashkë në një takim të veçantë kultura dhe trashëgimia me kabanë, polifoninë, xhazin, rokun, muzikën elektronike dhe bashkëkohore. Janë tri net magjike që mbledhin em

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:43.442Z

75 minuta drithëruese

Rikthehet pas shtatë vitesh në skenën e teatrit “Shekspir”, në “Metropol”, më 7 prill, artisti i njohur, Robert Bisha Tinguj pianoje, eksperimentime mbi të, me hark a makinë roje, interpretim në kitare, saze e def, kjo është atmosfera që do të përfshijë, sallën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:56.082Z

Fanfara Tirana në skenën e Lionit me Emir Kusturicën

Netët ballkanike bëjnë bashkë në të njëjtën skenë muzikantë shqiptarë e serbë. Mbrëmjen e 8 korrikut, grupi muzikor "Fanfara Tirana", shoqëruar nga pianisti Robert Bisha, do të interpretojnë në Festivalin "Netët e Fourvierës" (Les nuits de fourviere), në Lion të Francës, së

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:06.381Z

Ditet e Kabase e Isopolifonise

brbrKabaja isopolifonia xhazi dhe ritmet e nje rroku qe nuk humbet esencen e se bukures ne muziken folklorike shqiptare do te jehojne per tre net ne Korce Keto jane vetem pak nga ritmet qe do te sjellin Fanfara Tirana nje grup artistesh shqiptare qe jane kthyer se bashku me Robert Bishen ne banden u

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:55.546Z

Në Teatrin e Lionit: Fanfara shqiptare me një histori të pabesueshme

Nata e Ballkanit do të prezantojë band-in Fanfara Tirana dhe virtuozin Robert Bisha në festivalin "Netët e Fourvière-ës" në Lion, Francë, ku artistët shqiptare do të interpretojnë së bashku me Ermir Kusturicën dhe orkestrën "No Smoking", më 8 korrik, në Teatrin e Madh në Lion Nata

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama