Rezultate te kerkimit per termin: +Robert +Bisha

Total: 45
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:06.381Z

Ditet e Kabase e Isopolifonise

brbrKabaja isopolifonia xhazi dhe ritmet e nje rroku qe nuk humbet esencen e se bukures ne muziken folklorike shqiptare do te jehojne per tre net ne Korce Keto jane vetem pak nga ritmet qe do te sjellin Fanfara Tirana nje grup artistesh shqiptare qe jane kthyer se bashku me Robert Bishen ne banden u

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:55.546Z

Në Teatrin e Lionit: Fanfara shqiptare me një histori të pabesueshme

Nata e Ballkanit do të prezantojë band-in Fanfara Tirana dhe virtuozin Robert Bisha në festivalin "Netët e Fourvière-ës" në Lion, Francë, ku artistët shqiptare do të interpretojnë së bashku me Ermir Kusturicën dhe orkestrën "No Smoking", më 8 korrik, në Teatrin e Madh në Lion Nata

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:21.937Z

Shpallen 5 më të mirët e dramës shqipe

Juria e konkursit kombëtar të dramës shqipe ka shpallur dje pesë dramat më të mira, të cilat do të konkurrojnë për tri çmimet e para. Ato janë: "Jetë qeni, d.m.th. VIP, ose VIP Brothers" me autor Ferdinant Hysin, "Alegreto Albania", me autor Stefan Çapalikun, "Metropolis", me autor Gaz

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:50.866Z

Festivali i jazz-it, jare dhe flamengo

 Muzikë tradicionale vendase, por edhe flamengo spanjolle e ritme afrikane. Për të pestin vit me radhë, Shkodra hapi mbrëmë edicionin e radhës të festivalit ndërkombëtar “Shkodra Jazz Festival” kushtuar kujtimit të muzikantit të madh shkodran, violinistit Rrok Jakaj. Sip

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:52.868Z

Takimet muzikore të dy botëve Një maratonë pianistike në skenën e operës

Teatri Kombëtar i  Operës dhe Baletit në bashkëpunim me Klasik dhe shoqatën Argjiro sjellin një tjetër koncert Sezoni artistik do të sjellë të tjera koncerte në skenën operistike, të cilat me magjinë tingujve të muzikës premtojnë për një natë emocionuese në skenën e Teatrit Ko

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:50.639Z

Për të pestën herë, xhaz në Shkodër

Çelet sot në Shkodër edicioni i pestë i festivalit ndërkombëtar "Shkodra Jazz Festival", kushtuar kujtimit të muzikantit të madh shkodran, violinistit Rrok Jakaj. Festivali, që do të zgjasë gjashtë ditë, shënon edhe këtë vit praninë e shumë muzikantëve të njohur të muzikës xhaz

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:04.973Z

PR-PD shkëmbejnë kandidatët

30/05/2005  Nga 100 emrat e përzgjedhur të PR-së për të kandiduar në listën shumëemërore, 33 prej tyre, janë emra që figurojnë si anëtarë të Partisë Demokratike ose anëtarë të KOP. Emra të tillë si, Fredi Olli, Flamur Shehu, Besnik Bisha, anëtar i KOP, deputeti i PD-

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama