Rezultate te kerkimit per termin: +Robin +Arnold

Meta: total 227 / total_found 227 / time 0.000 / keyword[0] robin / docs[0] 1993 / hits[0] 2878 / keyword[1] arnold / docs[1] 989 / hits[1] 1527 /
No Pic available
  • 2009-12-22

'Fëmijët e tij', prokuroria: Dënim me burg 2 anglezëve

TIRANË- Dënim me burg ka kërkuar sot Prokuroria për dy anglezët e akuzuar për pedofili në qendrën "Fëmijët e tij" që administrohej nga David Braun në Tiranë. Në seancën e sotme, është dhënë pretenca, gjatë të cilës prokuroria ka kërkuar dënimin me 22 vite burg të akuzuarin

No Pic available
  • 2009-12-09

Pedofili anglez, bie kërkesa për lirim

 TIRANE – Gjykata e Tiranës rrëzoi dje kërkesën e Dino Kristodulu, të akuzuarit për “abuzime seksuale me të miturit” për shuarjen e masës së sigurisë “arrest me burg” ndaj tij. Greko-anglezi Kristodulu, nëpërmjet mbrojtësit të tij, kërkoi pak seanca

No Pic available
  • 2009-11-26

Arnold dhe Kristodulu: Na lironi, mbaruan afatet e gjykimit

Dy shtetasit britanikë, Robin Arnold dhe Dino Kristodulu, që akuzohen për marrëdhënie homoseksuale me dhunë ndaj të miturve, kanë kërkuar në seancën e djeshme gjyqësore lirimin nga burgu, pasi kanë mbaruar afatet e hetimit. Procedimi penal ndaj tyre ka filluar tre vjet më parë, përka

No Pic available
  • 2009-11-25

Deshmia e Cocker: Dino njeri i mire, eshte i pafajshem

Tirane- Procesi gjyqesor ne ngarkim te dy te pandehurve, te akuzuar per "marredhenie homoseksuale me te mitur", ka vazhduar me pyetjen e deshmitareve. Bernard Cocker, nje financues bamiresie ne vendin tone, ka dhene deklarimet e tij mbi njohjen me njerin prej te pandehurve. "Dino Kristodoulun e njoh

No Pic available
  • 2009-11-25

Të akuzuarit për pedofili kërkojnë të lirohen

Avokatët e të pandehurve pretenduan dje në seancë se kishin mbaruar afatet e burgimit për klientët e tyre TIRANE- Dino Kristodulu dhe Robin Arnold, dy britanikët e akuzuar nga drejtësia shqiptare për abuzime me të miturit dhe pedofili, në ambientet e shoqatës "Fëmijët e tij", që dr

No Pic available
  • 2009-11-19

“Pas dushit, seks dyshe me pedofilët”

18/11/2009  Dëshmia e 17-vjeçarit të përdhunuar nga anglezët në qendrën bamirëse I mituri erdhi nga SHBA-ja, i shoqëruar nga babai i tij birësues, fundos të akuzuarit TIRANË- Vjen nga SHBA-ja direkt për të dhënë dëshminë e tij kundër dy shtetasve anglez, Robin Arnold dhe

No Pic available
  • 2009-11-19

Avokatët, “lumë apelimesh” për lirinë e biznesmenit Taçi

Laureta Rryçi Biznesmeni Rezart Taçi mbeti sërish në burg dje, pavarësish tentativave të avokatëve për të shfrytëzuar çdo klauzolë për lirimin e tij. E njëjta gjyqtare, Fahrije Budo, me vendimin e djeshëm, tregoi edhe njëherë se nuk ka ndryshuar qëndrim në lidhje me pozicionin e