Rezultate te kerkimit per termin: +Rom

Total: 8444
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:51.545Z

Seria A Roma fiton ne fushen e Napolit

Mbrëmja e së dielës në Serinë A rezervoi një triumf të merituar për Romën me shifrat 3-1 në fushën e Napolit. Ishte një gafë e portierit De Santis që zhbllokoi rezultatin në favor të verdhekuqve. Më pas Os

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:58.294Z

Mbyllet Koloseumi në Itali, shkak dëbora

Dëbora e dendur ka bërë që autoritetet italiane të mbyllin Koloseumin e famshëm në Romë dhe rrethinat e vjetra antike të Forumit Romak. “Formimi i akullit në tokë mund të shkaktojë rrëshqitjen e viztorëve”, kan&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:53.966Z

Maqedoni, mbi 18 mijë fëmijë nuk ndjekin shkollën

SHKUP- Mbi 18 mijë fëmijë në Maqedoni nuk ndjekin mësimin në shkollat fillore të vendit. Statistika dramatike u bë e ditur nga ambasada e parë e fëmijëve në botë “Megjashi” gjatë një takimi me pushtetin lokal n&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:05.846Z

Më në fund ndalet Roma, e "prishë" rekordin

Ekipi me startin më të mirë në Evropë, Roma është ndalur dhe atë nga skuadra e Romës. Ishte ekipi i Torinos që arriti tia ndalte hovin Romakëve, duke i marrë barazim pas 10 fitoreve radhazi. Ishte Kevin Strootman që e kaloi Romë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:08.884Z

Itali, protesta të ashpra kundërhekurudhës së shpejtë me Francën

Të tjera rreth shkrimit VD/Përleshja mes policisë dhe protestuesve ROMË - Qytetarët italianë kanë protestuar sot kundër ndërtimit të hekurudhës së shpejtësisë së lartë mes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:52.504Z

Romë, KSHH: Institucionet, zbatim strategjive që kanë miratuar vetë

Tiranë- Komiteti Shqiptar i Helsinkit ka ripërsëritur sërish sot thirrjen për ndërhyrje emergjente nga institucionet përkatëse për të zgjidhur çështjen e strehimit dhe integrimit në tërësi të komunitetit rom. Qeveria, ministritë përkatëse, organet e qeverisjes vendore, duhet të z

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.323Z

Zjarri i pakujdesshëm djeg barakat e romëve

Shkodër Një zjarr i fuqishëm ka shkrumbuar rreth 15 çadra dhe tre baraka që banoheshin nga komuniteti rom në periferi të qytetit të Shkodrës. Ngjarja në fjalë ka ndodhur rreth orës 19:00 të pasdites së djeshme, në vendin e quajtur Livade pranë lumit Buna në hyrje të qytetit të Sh

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama