Rezultate te kerkimit per termin: +Rom

Total: 8444
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:39.647Z

“Berisha po manipulon komunitetin rom”

09/04/2009  Akuza e Milos Kreu i Demokracisë Sociale, Paskal Milo reagoi dje lidhur me deklaratën e bërë nga kryeministri Berisha për pajisjen me karta identiteti falsa për komunitetin rom. Nisur nga kjo deklarët, PDS akuzoi qeverinë se po manipulon komunitetin rom. Vendimi i fundi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:09.526Z

Bashkia, një kopësht për fëmijët rom

Tiranë- Një kopësht më vete për fëmijët e komunitetit rom në Allias. Kjo është dhurata e bashkisë së Tiramës për këta fëmijë, në bashkëpunim me biznesin privat. Sipas bashkisë, ky kopësht do të fillojë funksionimin gjatë këtij fundviti dhe në ambientet e tij do të akomod

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.080Z

Withers::Më shumë vëmendje për komunitetit rom

Ambasadori i SHBA-së, John Withers ka kërkuar më shumë vëmendje për komunitetit rom dhe zbatimin e projekteve në ndihmë të tyre. Pas takimit me komunitetin rom Withers tha se ky komunitet nuk ka as elementet bazë të jetesës. "Situata është me të vërtetë pikëlluese", u shpreh Wit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:43.254Z

Shoqëria Civile e komunitetit rom peticion: Legalizoni barakat e romëve

TIRANE- Shoqëria Civile e komunitetit rom i ka dërguar sot një peticion Komisionit të Veprimtarisë Prodhuese, ku kërkojnë legalizimin e barakave të romëve. Shoqëria Civile e komunitetit rom shprehet se “S’kemi ende një përgjigje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.418Z

Arrestohen 2 dhunuesit e komunitetit Rom

Foto ilustruese Tirane 17 mars 2011 NOA- Policia e Tiranes ka vene ne pranga dy persona te akuzuar per plagosje demtim te prones dhe prishje te rendit publik. Keto arrestime u kryen ne vijimesi te punes se policise ku njoftohet se u debuan nga banesat e tyre pjesetar te Komunitetit Rom. Klodian Vlad

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:48.098Z

Supertransfer i Romës

Roma ka arritur një blerje të madhe në këtë afat kalimtar. Skuadra romake e ka kompletuar blerjen e talentit holandez, Kevin Strotman. Ylli i PSV-së ka arritur në Romë ku do ti kryej testet mjekësore. Strootman i ka kushtuar Romës 18 milion euro nd&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:18.443Z

Volfarth: Arsimoni fëmijët e komunitetit rom

Arsimi është një instrument për të ndryshuar të ardhmen e komunitetit rom. Këtë deklaratë ka bërë dje, në prag të Ditës Ndërkombëtare të Komunitetit Rom, kreu i prezencës së OSBE-së në vendin tonë, Eugen Volfarth. Përmes shkollimit të mirë fëmijët romë do të kenë mundë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama