Rezultate te kerkimit per termin: +Rom

Total: 8444
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.080Z

Withers::Më shumë vëmendje për komunitetit rom

Ambasadori i SHBA-së, John Withers ka kërkuar më shumë vëmendje për komunitetit rom dhe zbatimin e projekteve në ndihmë të tyre. Pas takimit me komunitetin rom Withers tha se ky komunitet nuk ka as elementet bazë të jetesës. "Situata është me të vërtetë pikëlluese", u shpreh Wit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:43.254Z

Shoqëria Civile e komunitetit rom peticion: Legalizoni barakat e romëve

TIRANE- Shoqëria Civile e komunitetit rom i ka dërguar sot një peticion Komisionit të Veprimtarisë Prodhuese, ku kërkojnë legalizimin e barakave të romëve. Shoqëria Civile e komunitetit rom shprehet se “S’kemi ende një përgjigje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.418Z

Arrestohen 2 dhunuesit e komunitetit Rom

Foto ilustruese Tirane 17 mars 2011 NOA- Policia e Tiranes ka vene ne pranga dy persona te akuzuar per plagosje demtim te prones dhe prishje te rendit publik. Keto arrestime u kryen ne vijimesi te punes se policise ku njoftohet se u debuan nga banesat e tyre pjesetar te Komunitetit Rom. Klodian Vlad

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:48.098Z

Supertransfer i Romës

Roma ka arritur një blerje të madhe në këtë afat kalimtar. Skuadra romake e ka kompletuar blerjen e talentit holandez, Kevin Strotman. Ylli i PSV-së ka arritur në Romë ku do ti kryej testet mjekësore. Strootman i ka kushtuar Romës 18 milion euro nd&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:18.443Z

Volfarth: Arsimoni fëmijët e komunitetit rom

Arsimi është një instrument për të ndryshuar të ardhmen e komunitetit rom. Këtë deklaratë ka bërë dje, në prag të Ditës Ndërkombëtare të Komunitetit Rom, kreu i prezencës së OSBE-së në vendin tonë, Eugen Volfarth. Përmes shkollimit të mirë fëmijët romë do të kenë mundë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:48.483Z

Shkrumbohet nga flakët tregu rom në Elbasan

Tregu i komunitetit rom në lagjen 5 Maji është përfshirë sot nga një zjarr i fuqishshëm. Edhe pse forcat zjarrëfikëse kanë arritur në vendngjarje , kanë bërë të mundur vetëm shuarjen e flakëve. Tregu është shkrumbuar plotësisht duke shkaktuar dëme te konsiderueshm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:44.826Z

Komuniteti rom në Lezhë, Bashkia projekte përfitimi

Krijimi i hapësirave ne zgjidhjen e problemeve per komunitetin rom ka marre vemendjen e bashkise se Lezhes, e cila ka vene ne dizpozicion te tyre nje zyre qe do te kete si prioritet projektet ne sherbim te ketij komuniteti. Gjate takimit qe pati me perfaqësues te komunitetit rom, kreu i

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama