Rezultate te kerkimit per termin: +Romani

Total: 3326
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.968Z

ROMANI QYTETI I FUNDIT I PETRO MARKOS

Nga Petrit Palushi Romani Qyteti i fundit i Petro Markos u botua në vitin 1960. Kritika letrare përgjithësisht e pranoi romanin, por vlerat e tij u panë të përgjysmuara; asnjëherë siu afrua si duhet dhe sa duhet romanit që ti përcillte ashtu si duhet vlerat dhe mesazhin e tij: dhe nato ras

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:34.090Z

Romani Nënshtrimi, i Houellebecq-ut

Ndue Ukaj Michel Houellebecq është shkrimtar francez, prozator, poet dhe kritik i letërsisë. Autorë i shumë librave, që kanë përftuar lexues të shumtë anë e kënd botës, ai ka fituar çmime të ndryshme dhe famë ndërkombëtare, duke u vlerësuar si njëri nga shkrimtarët më të mir

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.429Z

Publikohet romani "Senjoria" i Jaume Cabre

Vjen në shqip një ndër romanet më të njohura të shkrimtarit dhe skenaristit të shquar katalan, Jaume Cabre, "Senjoria". I përkthyer në disa gjuhë të botës dhe i vlerësuar me një sërë çmimesh të njohura letrare, romani "Senjoria" është cilësuar si vepra më e mirë e përkthyer

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:11.436Z

Për modelen Claudia Romani vera nuk di të sosur (FOTO)

Kur je modele, jeta është kryesisht verë. Modelja italiane Claudia Romani u fotografua duke shijuar rrezet e diellit në Miami. 31- vjeçarja tregoi trupin e saj seksi. Ajo ka dalë në kopertinat e GQ dhe Maxim dhe është përfshirë më herët në listën e 100 femrave më seksi në planet.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:11.512Z

Për modelen Claudia Romani vera nuk ka të sosur (FOTO)

Kur je modele, jeta është kryesisht verë. Modelja italiane Claudia Romani u fotografua duke shijuar rrezet e diellit në Miami. 31- vjeçarja tregoi trupin e saj seksi. Ajo ka dalë në kopertinat e GQ dhe Maxim dhe është përfshirë më herët në listën e 100 femrave më seksi në planet.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:53.720Z

Claudia Romani, tifozja seksi e Milanit (FOTO)

Modelja 31-vjeçare e lindur ne L’Aquila është tifoze e flakët e Milanit. Ajo ka vizituar disa herë qëndrën stërvitore të Milanellos,ku ka realizuar edhe një set fotografish ku disa prej tyre gjenden edhe në profilin e saj në Facebook. Në vitin 2006 Claudia është

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:16.316Z

Romani i Bashkim HoxhësParadoksi ekzistencial i qenies

Romani “Missing” i Bashkim Hoxhës, me vetëm dy orë rrëfim dhe shtatë ditë rrjedhë ngjarjesh për të na dhënë një panoramë të plotë të njeriut bashkëkohor, të universit ekzistencial, me të gjitha ndërlikimet që e shoqërojnë atë. Disa personazhe-njerëz, të cilët n

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama