Rezultate te kerkimit per termin: +Romeo +Karaj

Total: 73
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.798Z

Romeo Karaj: Nuel Kalaj kërcënoi kreun e kompanisë çeke Hejsek, në emër të Berishës

Pas deklaratës së bërë nga Nuel Kalaj, i akuzuar si sekseri i Shkëlzen Berishës mbi negociatat e kryera për privatizmin e OSSH, ka reaguar juristi Romeo Karaj. Dëshmitari kyç në çështjen CEZ, hedh poshtë të gjithë pretendimin e ngritur nga biznesmeni. I pyetur nga gazeta TemA, Kar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:20.929Z

VIDEO/ CEZ, dëshmia e fortë, Romeo Karaj: Sekseri kosovar dhe si u negociua kontrata me çekët. Ja foto e Rulit

Eksperti ligjor i OSHEE-së, Romeo Kara, njeriu që ka administruar me mijëra dokumente të procesit të privatizimit të Kompanisë vjen me një dëshmi të fortë sonte në Exclusive, në Top Channel. Ai  tregon sekserin kosovar të lidhur me kompaninë çeke,  që ishte në kontakt me qeve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:23.513Z

Afera e CEZ/ Romeo Karaj i përgjigjet PD: Çmenduria ime e vetme është drejtësia! Berisha më cilësoi jurist të zotin para një viti!

Sa here gjenden ngushte dhe mbi ta rendojne akuza konkrete, lidershipi i PD ngre akuza se personat qe i akuzojne ose jane te cmendur ose te korruptuar. Kete fat duket ka pasur edhe Romeo Karaj, juristi i OSHEE  i konsideruar si njeriu që hapi Kutinë e Pandorës për aferën e ÇEZ. Ai është

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.809Z

Afera e CEZ/ Romeo Karaj i përgjigjet Nuel Kalajt: Shko në komision, provo të hedhësh poshtë rolin e sekserit

Përfaqësuesi ligjor i OSHEE-së në Arbitrazhin Ndërkombëtar, Romeo Karaj, nuk preferon të merret personalisht me dëshmitarin e kërkuar për privatizimin e OSHEE-së, Nuel Kalaj. Ai i kërkon atij që të paraqitet në Komisionin Hetimor parlamentar. Romeo Kara shprehet se roli i Nuel Ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.176Z

Romeo Karaj reagon pas padisë së Shkëlzen Berishës: E ka kapur paniku, do depozitoj padinë e shumëpritur nga shqiptarët!

Shkëlzen Berisha, djali i ish-kryeministrit Sali Berisha, ka depozituar një padi kundër juristit të OSSHE, Romeo Karaj. Djali i ish-kryeministrit i ka konsideruar shpifje disa prej deklaratave të bëra nga Karaj, lidhur me  njoftimet e sistemit  TIMS , ku  Berisha rezulton se ka bërë 

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:23.469Z

SKANDALI/ Romeo Karaj: SHISH, porosi të mos e hetojë skandalin e CEZ. KLSH e SHISH smblodhën fakte për privatizimin (publikohet foto e Kalaj me Genc Rulin)

SHISH dhe KLSH u orientuan të mos hetojnë skandalin e privatizimit të OSSH-së tek CEZ. Romeo Karaj, juristi i OSHEE në një rrëfim ekskluziv per Report TV jep fakte të reja të reja rreth këtij skandali. Karaj, njeriu që hapi “Kutinë e Pandorës” për skandalin CEZ, rrëfen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.787Z

INTERVISTA/ Romeo Karaj: Kush po i mbyll gojën Nuel Kalajt, 12 shkeljet e Berishës dhe e vërteta e dhunës ndaj motrës

Intervistoi Andrea Danglli Juristi i OSHEE, Romeo Karaj, një nga dëshmitarët kyç në çështjen e privatizimit të OSSH,  sjell sërish detaje të reja lidhur me ngjarjen. Ai adreson kritika ndaj Komisionit Hetimor, teksa ka sygjeruar që të merren edhe një sërë dëshmitarë të tjerë,

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama