Rezultate te kerkimit per termin: +Romeo +Karaj

Total: 73
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.809Z

Afera e CEZ/ Romeo Karaj i përgjigjet Nuel Kalajt: Shko në komision, provo të hedhësh poshtë rolin e sekserit

Përfaqësuesi ligjor i OSHEE-së në Arbitrazhin Ndërkombëtar, Romeo Karaj, nuk preferon të merret personalisht me dëshmitarin e kërkuar për privatizimin e OSHEE-së, Nuel Kalaj. Ai i kërkon atij që të paraqitet në Komisionin Hetimor parlamentar. Romeo Kara shprehet se roli i Nuel Ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.176Z

Romeo Karaj reagon pas padisë së Shkëlzen Berishës: E ka kapur paniku, do depozitoj padinë e shumëpritur nga shqiptarët!

Shkëlzen Berisha, djali i ish-kryeministrit Sali Berisha, ka depozituar një padi kundër juristit të OSSHE, Romeo Karaj. Djali i ish-kryeministrit i ka konsideruar shpifje disa prej deklaratave të bëra nga Karaj, lidhur me  njoftimet e sistemit  TIMS , ku  Berisha rezulton se ka bërë 

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:23.469Z

SKANDALI/ Romeo Karaj: SHISH, porosi të mos e hetojë skandalin e CEZ. KLSH e SHISH smblodhën fakte për privatizimin (publikohet foto e Kalaj me Genc Rulin)

SHISH dhe KLSH u orientuan të mos hetojnë skandalin e privatizimit të OSSH-së tek CEZ. Romeo Karaj, juristi i OSHEE në një rrëfim ekskluziv per Report TV jep fakte të reja të reja rreth këtij skandali. Karaj, njeriu që hapi “Kutinë e Pandorës” për skandalin CEZ, rrëfen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.787Z

INTERVISTA/ Romeo Karaj: Kush po i mbyll gojën Nuel Kalajt, 12 shkeljet e Berishës dhe e vërteta e dhunës ndaj motrës

Intervistoi Andrea Danglli Juristi i OSHEE, Romeo Karaj, një nga dëshmitarët kyç në çështjen e privatizimit të OSSH,  sjell sërish detaje të reja lidhur me ngjarjen. Ai adreson kritika ndaj Komisionit Hetimor, teksa ka sygjeruar që të merren edhe një sërë dëshmitarë të tjerë,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:23.758Z

Afera e CEZ/ Romeo Karaj: Berisha tani po ruhet më shumë nga Nueli se nga unë

Përfaqësuesi ligjor i OSHEE-së në Arbitrazhin Ndërkombëtar dhe dëshmitari i mbrojtur i Drejtësisë, Romeo Karaj, rrëfen në mënyrë të detajuar atë çka ndodhur me privatizimin e CEZ dhe vjedhjet që janë bërë gjatë atij procesi. Duke folur për DITA, ai thotë se do i shkoj k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:23.954Z

Juristi Karaj: Pas vizitës së tij me Shkëlzenin në Pragë, Kastriot Ismailaj mori 1.5 mln euro nga CEZ

Juristi i OSHEE, Romeo Karaj u shpreh se Shkëlzen Berisha, Kastriot Ismailaj dhe Nuel Kalaj, kanë luajtur rolin e sekserëve të privatizimit të kompanisë OSSH te çekët e CEZ-it. Duke iu referuar udhëtimeve drejt Pragës të Shkëlzenit dhe Kastriot Ismailajt, Karj thotë se është bër

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:25.362Z

CEZ, gruaja e badigardit të Berishës dënon juristin e OSSH pasi fundosi ish-kryeministrin. Karaj: Saliu po hakmerret ndaj meje

Juristi i OSSH Romeo Karaj, njeriu që fundosi Sali Berishën dhe familjen e tij për aferën marramendëse dhe miliona dollarëshe të CEZ, por ndjen peshën e hakmarrjes së ish-kryeministrit. Karaj akuzon Berishën, që përmes gruas gjyqtare të ish badigardit të tij Adhami dhene vendime p

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama