Rezultate te kerkimit per termin: +Ronnie

Total: 82
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.627Z

Shuhet Ronnie James Dio

Ka vdekur ne moshen 67 vjecare, nje prej zerave me te njohur te muzikes rock. Ronnie James Dio, ish kengetar i Black Sabbath e Rainbow, u shuajt mengjesin e sotem pas nje beteje 6 mujore me kancerin. Lajmi u be i ditur nga Wendy Dio, bashkeshorte dhe manaxhere e artistit, me ane te nje nj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:05.058Z

Ronnie Dunn me albumin e pare solo qe mban emrin e tij Ronnie Dunn

Pas 20 vjet interpretimi si dueti Brooks amp Dunn kengetari kryesor i grupit muzikor country Ronnie Dunn ka dale si kengetar solo. Ne vazhdim ju njohim me albumin e pare te tij solo qe mban emrin e tij Ronnie Dunn. Ronnie Dunn regjistroi tre kenge solo ne fillim te fiteve 1980 por ai nuk arrit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:43.341Z

Fytyrat e Ronnie Wood

Galeria londineze ‘The Gallery in Cork Street’ hapi një ekspozitë të re më 7 nëntor. Ekspozita quhet "Ronnie Wood's Faces, Time and Places", dhe ajo prezanton kitaristin e famshëm të grupit The Rolling Stones, Ronnie Wood. Ekspozita, që do të jetë a hapur deri më 12 nëntor, pë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:47.605Z

Ronnie pranon fajësinë

Anëtari i Rolling Stones, Ronnie Wood, pasi ka marrë një vërejtje nga policia, ka pranuar se ka sulmuar të dashurën e tij ruse në rrugë. Ylli i rokut (62) ishte arrestuar pasi kishte goditur Ekaterina Ivanova (21) dhe është përpjekur për ta ngulfatur në një rrugë Anglisë. Këtë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.584Z

Ronnie ndahet prapë nga e dashura

Ronnie Wood është ndarë me të dashurën e tij ruse pas vetëm një jave romance, ka shpalosur vet modelja sot. Hannah Kamelmacher (26) ka përfunduar dashurinë me rokerin e vjetër pas një telefonate. Bukuroshja e ka përshkruar rokerin si një “xhentëlmen të fejuar” – por ka thën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:42.949Z

Ronnie James Dio diagnostikohet me kancer ne stomak

Kengetari legjendar i rrymes heavy metal, Ronnie James Dio eshte diagnostikuar ne kancer ne stomak. Lajmi eshte dhene nga bashkeshortja dhe manaxherja e kengetarit, Wendy, me ane te nje lajmerimi ne websitin zyrtar. "Ronnie eshte diagnostikuar me kancer ne stomak, ne fazat e para. Ke

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.590Z

Rrezik për Ronnie Wood

Anëtarit të bendit legjendar Ronnie Wood, mund t’i dridhet vendi nëse nuk ndalon së piri. Gazeta News of the World jep lajmin se anëtari i bendit mund të largohet nga bendi në të cilën qëndroi me dekada. Sipas informatave që epen thuhet se Wood, 60 – vjeçar, pi rreth dy litra vodka

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama