Rezultate te kerkimit per termin: +Rovena +Voda

Total: 39
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:31.367Z

Kanabisi, Çako: 25 herë më pak bimë narkotike të kultivuara dhe asgjësuara

Kryeministri Edi Rama ka mbledhur sot Task forcën për kanabisin, ku kanë raportuar zyrtarët e lartë përgjegjës në luftën kundër kultivimit të bimëve narkotike, mes tyre Drejtori i Përgjithshëm i Policisë Haki Çako. Ky i fundit  raportoi se ka pasur ulje të sasisë së bimëve të k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:29.270Z

Lufta kundër kanabisit, 23.700 bimë të asgjesuara prej janarit

Rreth 23.700 bimë narkotike, pjesë e 70 procedimeve, janë asgjesuar që prej janarit të këtij viti dhe deri më sot.  Prej bimëve narkotike, rreth 10 mijë rrënjë kanabis janë asgjësuar që në fazën e mbjelljes në kubik. Në krahasim me të njëjtën periudhë të vitit të kaluar,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.552Z

Çelet ekspozita Trafikimi në sytë e fëmijëve

Në kuadër të Muajit Antitrafik, pranë Qendrës Rinore Tiranë është hapur ekspozita “Trafikimi në sytë e fëmijëve”. Në ekspozitë janë paraqitur rreth 140 punime nga nxënës, të cilët kanë përshkruar me anë të pikturave e vizatimeve, fenomenin e trafikimit. Sipas zv.mi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:43.327Z

VIDEOLAJM/ IKMT shkatërron brenda pak sekondash pallatin e zv.ministres së Brendshme. Ja momenti i shpërthimit

Një pallat 6 katësh në Durrës, në pronësi të zv/ministres së Brendshme, Rovena Voda është shembur brenda pak sekondash me shpërthim të komanduar nga IKMT. Pallati në lagjen nr. 7 në qytetin bregdetar u dëmtua shumë nga tërmeti i 26 nëntorit dhe pas ekspertizës rezultoi se paraqis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:43.169Z

Franca kthehen 50 shqiptarë, zv/ministrja: Mos kërkoni azil, hap i gabuar!

Në 24 orët e fundit janë riatdhesuar në aeroportin Nënë Tereza rreth 50 shtetas shqiptarë, të cilët kanë shkelur rregullat e lëvizjes në zonën Shengen apo u është refuzuar kërkesa për azil në Francë. Operacionet e riatdhesimit janë organizuar në koordinim mes dy vendeve. Zv.min

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.323Z

Emrat/ Kush janë 5 zv/ministrat që Rama u beson edhe 4 vjet të tjera

Gjatë mbledhje së Asamblesë Kombëtare të Partisë Socialiste, kryeministri Edi Rama, ka prezantuar 33 emrat e zëvendësministrave. Por, ajo që bie në sy në listën e emrave të prezantuar, ka nga ata që janë rikonfirmuar si zëvendësministra. Nga këtë 33 emra 5 janë rikonfirmuar në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:42.341Z

Asnjë shans për azil, kthehen 100 shqiptarë nga Gjermania dhe Franca

100 azilkërkues shqiptarë janë riatdhesuar së fundi në Shqipëri, pas refuzimit të kërkesave për azil në vendet e BE-së ku ata kishin aplikuar. Zv. Ministrja e Brendshme, Rovena Voda ka bërë një apel për qytetarët shqiptarë të mos aplikojnë për azil të paligjshëm pasi shanset

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama