Rezultate te kerkimit per termin: +Rremi

Meta: total 13 / total_found 13 / time 0.000 / keyword[0] rremi / docs[0] 13 / hits[0] 14 /
No Pic available
  • 2010-08-11

Tiranë, prangosen dy shpërndarës droge

Dy persona janë arrestuar mbrëmjen e shkuar nga policia e Tiranës, pasi akuzohen për shpërndarjen e lëndëve narkotike në kryeqytet. Në prangat e policisë ranë shtetasit Gentian Qemal Kala, 23-vjeç, banues në Tiranë dhe Albenc Rremi, 23-vjeç, banues në Tiranë. Kapja dhe më pas

No Pic available
  • 2010-08-11

U kapet në flagrancë malli, në pranga dy shitës lëndësh narkotike

Tiranë, 11 gusht, NOA Dy shitës lëndësh narkotike kanë rënë mbrëmë në prangat e policisë. Burime nga Drejtoria e Policisë së Tiranës, konfirmuan për agjencinë NOA se dy shitësit e narkotikëve të arrestuar janë dy djem 23 vjeçarë, Gentian Qemal Kala dhe Albenc Ardian Rre

Yjet të pavdekshëm të rokut janë vetëm ata të vdekur
  • 2010-03-05

Yjet të pavdekshëm të rokut janë vetëm ata të vdekur

Ranë të gjithë, si harabelat e mbramë mbi degë. Jimi Hendrix, Janis Joplin, Jim Morrison. Ndodhi mes fundvitit ’70 dhe fillimvitit ’71. Që të gjithë ishin 27 vjeç, e quajtën «malkimi i J». Ajo që Davide Lajolo, duke folur për Cesare Pavese-n, e ka quajtur «vesi absurd», i ka godi

No Pic available
  • 2010-01-16

Detyrimi për t’u vetëprojektuar

Dizajni (projektimi), ashtu siç e njohim sot, është një fenomen i shekullit të njëzetë. Pa dyshim, problemi për dukjen e gjërave nuk është i ri. Të gjitha kulturat janë marrë me krijimin e veshjeve, objekteve të përditshme, interierëve të gjithfarë hapësirave, qofshin hapësira t

No Pic available
  • 2009-12-20

...Sa nevojë për të gënjyer

 A mund të kraha    sohet, vallë,     gënjeshtra e     madhe e burrave, strategjike, arkitektonike, e lashtë, si fjala e Kainit, me gënjeshtrën e ëmbël të grave, ku nuk fshihet as djallëzi, madje as interes?Ja një çift mbretëror, Odiseja

Politikë me vdekjen...!
  • 2008-07-19

Politikë me vdekjen...!

  Ajo frymë politike, që në substancë është primitiviste, nuk njeh rregulla loje. Është në gjendje që edhe të gjallët t’i bëjë të vdekur, nëse kjo mund të ketë një lloj përfitimi politik, qoftë edhe momental. Një nga ngjarjet që shoqëroi propagandën mizerab