Rezultate te kerkimit per termin: +Rri

Total: 7336
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.759Z

Rasti Gurlitt Kthimi në shtëpi i Gruas që rri ulur

Një vepër e paçmuar e Henri Matis, e vjedhur nga nazistët, do të rikthehet te trashëgimtarët e pronarit Gurlitt do tua kthejë trashëgimtarëve një vepër të Matis (Matisse). Por ai nuk e ka më pikturën. Ajo ndodhet në Prokurorinë e Augsburgut. Ajo do ta dorëzojë vetëm, pasi të jet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:51.914Z

Koleksioni i Kapexhiut: Kur kriza të rri tek koka

A jemi në krizë ekonomike apo jo? Ministri i Financave, Arben Ahmetaj po del rregullisht në konferenca për shtyp për të theksuar se ekonomia po shëndoshet dhe më e keqja ka kaluar. Ndër skeptikët e tejkalimit të krizës është edhe artisti Bujar Kapexhiu. Shpesh në shënjestrën e tij

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.910Z

Fox, preferon të rri në shtëpi?!

Megan Fox ka treguar se të qenit një vajzë shtëpiake e ka bërë atë një vajzë të qetë. Aktorja e filmit “Jonah Hex” – e cila është e fejuar me aktorin Brian Austin Green të cilin e ndihmon për ta rritur djalin e tij tetë vjeç Kassius – mendon se njerëzit do të befasohen k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:48.848Z

Zëvendëskryeministri: Ti si grua, rri urtë

Tension gjatë një seance parlamentare në Turqi, ku do të diskutohej në lidhje me përdorimin e forcave ushtarake ndaj Shtetit Islamik, por edhe ndaj Partisë Popullore Kurde në Irak. Një koment i zëvendëskryeministrit turk, Buelent Arinc është kritikuar nga mediat perëndimore. Gjatë de

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:40.720Z

Të rri apo të iki? Dilema shkrimtarësh në Leipzing

Luljeta Lleshanaku, Virion Graçi dhe Ardian Christian-Kyçyku përfaqësojnë letërsinë shqipe në Panairin e Librit në Leipzing Luljeta Lleshanaku, Virion Graçi dhe Ardian Christian-Kyçyku janë tre autorët që do të përfaqësojnë letërsinë shqipe në Panairin e Librit që do të m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:22.932Z

“Pse rri në fund të sallës, të vjen marre, të kujtohet baba?”

02-04-2013 / Gazeta 55 Kryeparlamentarja Topalli ironizon Saimir Tahirin Pak ditë pas arrestimit të babait të tij nga policia e Tiranës, deputeti Sajmir Tahiri është bërë protagonist i një batute në Kuvend. Kryetarja e Parlamentit Jozefina Topa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:50.575Z

Duka: Rikthimi në PS? Do rri aty ku jam i vlerësuar

Agron Duka arriti të marrë një mandat deputeti si kandidat i Partisë Republikane. Megjithatë shpesh ka pasur spekulime se ai do rikthehet në gjirin e të majtës, prej nga u largua pak kohë përpara zgjedhjeve. Duke folur për Shqiptarja.com, ai thotë se nuk e di se çfarë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama