Rezultate te kerkimit per termin: +Rritem

Total: 369
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:26.683Z

Tahiri: Kthyem dinjitetin për 11 mijë punonjës policie, u rritëm rrogat

Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri se nga 1 marsi për punonjësit e policisë është rritur rroga, nga 10% në 50% pasi vlerësohen vështirësitë si dhe u jepet dinjitet atyre. Këtë vit që nga një marsi ka filluar rritja e pagave për të gjithë punonjësit e policisë, për të 11 mij

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:19.966Z

Kryeministri ne facebook Arsimi prioritet i qeverise

Arsimi është çështje serioze, - thekson shefi i qeverise. Këtë e kemi faktuar, shkruan ai, me mbajtjen e premtimeve.   “Rritem 120 deri ne 150% rrogat e mësuesve, shtrime internetin ne 2000 shkolla te vendit nga vetëm 40 shkolla me internet ne vit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:23.484Z

Komunikimi elektronik Pollo Rritem konkurrencen

Shqipëria ka rritur konkurrencën në tregun e telefonisë lëvizëse dhe çmimet për konsumatorët sa vijnë e ulen. Vlerësimi është bërë nga Kompania “Kullën International”, e cila monitoron projektet e komunikim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:42.692Z

Te vetmit qe rritem pagat

Rritja e pagave dhe pensioneve ishte kryefjala e kryeministrit Sali Berisha në mbledhjen e qeverisë. Zoti Berisha e cilësoi këtë si një nga vendimet më të rëndësishme, jo vetem sepse realizohet programi qeverisës, por edhe pse ky vendim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.602Z

Miratohet shperblimi i pensionisteve per festat e fundvitit

Eshte miratuar dje ne mbledhjen e qeverise shperblimi prej 5 mije lekesh qe pensionistet ne te gjithe vendin do te marrin per festat e vendimit. Pas vendimit, pensionistet do te marrin shperblimin sipas dates se pensionit. Kryeministri Berisha beri te ditur se, nga vendimi i qeverise per rialokimin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:20.048Z

Arsimi prioritet i qeverisë

03-03-2013 / Gazeta 55 Berisha: Rritëm rrogat e mësuesve dhe shtrimë internetin në 2 mijë shkolla "Arsimi është çështje serioze", - thekson shefi i qeverise. Këtë e kemi faktuar, shkruan ai, me mbajtjen e premtimeve. “Rritem 120 d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:05.379Z

Bode Ja pse e rritem borxhin

Ministri i Financave, Ridvan Bode paraqiti në komisionin parlamentar të ekonomisë buxhetin e vitit të ardhshëm, ku për herë të parë dha dhe arsyen se pse qeveria shkeli kufirin e borxhit. “Dilema ka qenë nëse duhej ulur vëll

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama