Rezultate te kerkimit per termin: +Rritjen

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.524Z

KQZ-të Shqipëri-Kosovë, marrëveshje për rritjen e standardeve zgjedhore

TIRANË- U nënshkrua sot një marrëveshje bashkëpunimi mes Komisionit Qendror të Zgjedhjeve të Shqipërisë dhe KQZ-së së Kosovës. Në marrëveshjen e nënshkruar nga kryetarja e KQZ-së së Shqipërisë Lefterie Lleshi dhe asaj të Kosovës, Valdete Daka u vendosën themelet e bashkëpunimi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:55.133Z

Austria me rritjen më të ulët ekonomike në 50-vite

Vjenë (start)- Austria do të përballet me dy vitet më të rënda të rritjes ekonomike brenda më shumë se gjysmë shekulli, bëri të ditur sot banka më e madhe në vend, ndërkohë që indeksi ekonomik i vendit pësoi uljen më të madhe në historinë e tij 50-vjeçare. Austria, e cila sigu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:38.544Z

Raportet ekonomike tregojnë rritjen e besimit të konsumatorëve në SHBA

Raportet ekonomike që u publikuan sot tregojnë se konsumatorët amerikanë janë më pak pesimistë por se aktiviteti i biznesit vazhdon të rritet me ngadalësi. Indeksi i besimit të konsumatorëve i Bordit të Konferencës u rrit me më pak se 0.3 për qind. Analistët thonë se kjo pasqyron sh

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama