Rezultate te kerkimit per termin: +Rritjen

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.782Z

Konfindustria, kundërshton rritjen e energjisë

Konfindustria, ka shprehur sot kundërshtimin e saj në lidhje me rritjen e çmimit të energjisë për vitin 2010 me 13% të përcaktuar nga ERE me kërkesën e OSSH/CEZ. Me anë të një deklarate për shtyp lëshuar ditën e sotme Konfindustria ka vlerësuar, se përpara vendimit për rrit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:35.310Z

Vendimi per rritjen e pagave

Vendimi për rritjen e pagave, është një dëshmi që ekonomia shqiptare ka pësuar rritje ekonomike. Sipas ekspertëve të ekonomisë dhe të financave, vendimi vjen në një kohë kur vendet e tjera po i ulin pagat dhe pensionet, për s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:23.946Z

Asnjë ndryshim në rritjen ekonomike

Edhe në tremujorin e tretë të vitit 2015 ekonomia ka mbajtur të njëjtin ritëm rritjeje si në dy tremujoret e mëparshëm. Sipas Institutit të Statistikave, ekonomia shënoi një rritjeje prej 2.98%. Në periudhën korrik-shtator 2015, dhe kontributin më të madh me gati gjysmën e kësaj rr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:50.523Z

Ekonomia fillon rritjen

brbrQeveria shqiptare deklaron se vendi ka kaluar tashme situaten e veshtire ekonomike dhe eshte orientuar drejt rritjes ekonomike Ministri i Financave Arben Ahmetaj ne nje deklarate per mediat flet per rritje te eksporteve importeve fuqise blerese dhe renie te papunesise Ahmetaj duke iu referuar t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:13.561Z

Çmimet e banesave vijuan rritjen

Indeksi i çmimit të banesave u rrit 5.4% vit mbi vit në tremujorin e tretë, pas rritjes me 2.3% një tremujor më parë. Ndërsa rritjen e ka vijuar edhe indeksi qirasë së banesave 7.7% në këtë tremujor, raporton Monitor. Banka e Shqipërisë vlerëson se zhvillimet në çmimet e tregut

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.899Z

Berisha Buxheti mbeshtet rritjen ekonomike

Kryeministri Sali Berisha flet ne mbledhjen e qeverise per buxhetin e vitit 2011 qe sipas shefit te qeverise eshte projekti qe do te ruaje stabilitetin makro-ekonomik. Berisha e vleresoi projektin si realist dhe qe mbeshtet fuqishem rritjen ekonomike. Rruget theksoi kryeministri do te j

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.170Z

'> Debat ne Kuvend për rritjen ekonomike

Opozita akuzon qeverinë se po gënjen shqiptaret, jo vetëm me rritjen ekonomike te vendit, por edhe me shtesat e pagave dhe pensioneve. Si për t'i treguar këtë, deputeti socialit Alfred Dalipi i ka treguar publikisht ne foltoren e parlamentit ministrit te financave Ridvan Bode një peshk dhe n

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama