Rezultate te kerkimit per termin: +Rritjen

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:50.523Z

Ekonomia fillon rritjen

brbrQeveria shqiptare deklaron se vendi ka kaluar tashme situaten e veshtire ekonomike dhe eshte orientuar drejt rritjes ekonomike Ministri i Financave Arben Ahmetaj ne nje deklarate per mediat flet per rritje te eksporteve importeve fuqise blerese dhe renie te papunesise Ahmetaj duke iu referuar t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:13.561Z

Çmimet e banesave vijuan rritjen

Indeksi i çmimit të banesave u rrit 5.4% vit mbi vit në tremujorin e tretë, pas rritjes me 2.3% një tremujor më parë. Ndërsa rritjen e ka vijuar edhe indeksi qirasë së banesave 7.7% në këtë tremujor, raporton Monitor. Banka e Shqipërisë vlerëson se zhvillimet në çmimet e tregut

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.899Z

Berisha Buxheti mbeshtet rritjen ekonomike

Kryeministri Sali Berisha flet ne mbledhjen e qeverise per buxhetin e vitit 2011 qe sipas shefit te qeverise eshte projekti qe do te ruaje stabilitetin makro-ekonomik. Berisha e vleresoi projektin si realist dhe qe mbeshtet fuqishem rritjen ekonomike. Rruget theksoi kryeministri do te j

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.170Z

'> Debat ne Kuvend për rritjen ekonomike

Opozita akuzon qeverinë se po gënjen shqiptaret, jo vetëm me rritjen ekonomike te vendit, por edhe me shtesat e pagave dhe pensioneve. Si për t'i treguar këtë, deputeti socialit Alfred Dalipi i ka treguar publikisht ne foltoren e parlamentit ministrit te financave Ridvan Bode një peshk dhe n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:09.536Z

Skema për rritjen e pensioneve

19/12/2008  Për fshatin shtesa do të jetë 20 për qind, përshkallëzohet për përfituesit në qytete Ekspertët hartojnë projektligjin e plotë, i cili pritet të votohet në Kuvend Ekspertët e qeverisë kanë nisur punën për realizimin e vendimit për rritjen e pensioneve në fsh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.693Z

Tre rreziqet qe kanosin rritjen ekonomike

Blerina Hoxha Pamundesia per nje furnizim normal me energji elektrike, paqendrueshmeria e cmimeve te naftes dhe thellimi potencial i bilancit tregtar, jane tre rreziqet qe mund te kanosin rritjen ekonomike prej 6% gjate vitit 2008. Parashikimet mbi rrisqet, qe mund te cenojne qendrueshmerine ekonomi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:24.794Z

FMN ul parashikimet per rritjen ekonomike

FMN ul parashikimet per rritjen ekonomike E merkure 17 Prill 2013 0918 p styletext-align justify border 0px margin 10px 0px 0px padding 0px vertical-align baseline color 231f20 font-family Arial Verdana sans-serif font-size 12222222328186035px line-height 1798611068725586pxp FMN ul parashikimet

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama