Rezultate te kerkimit per termin: +Ruajtja

Total: 3950
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:50.044Z

Ruajtja e te dhenave te studenteve

Ruajtja të dhënave personale do të shtrihet edhe në arsimin e lartë. Ministri i Arsimit Myqeren Tafaj e bëri këtë deklaratë, pas nënshkrimit të marrëveshjes me institucionin e komisionerit, për mbrojtjen e të dhënave personal

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:53.230Z

FOTOT/ Ruajtja e një tradite të magjishme: Kaubojsit e e fundit

Këto foto mahnitëse janë shkrepur nga Jane Hilton. Ato tregojnë të fundmit e kaubojsve. Një grup njerëzisht ende luftojnë për të mbajtur gjallë traditën duke mbajtur të njëjtat veshje si dhe shtëpitë e mobiluara si në kohën e Perëndimit të egër. Fotot janë shkrepur në Teksa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.411Z

Stavileci: Prioritet, ruajtja e tokës

Ministria e Bujqësisë, e Pylltarisë dhe e Zhvillimit Rural (MBPZHR), në bashkëpunim me Zyrën Ndërlidhëse të Komisionit Evropian, kanë lansuar projektin “Mbështetje e mëtutjeshme e shfrytëzimit të tokave”, i cili synon mbrojtjen e tokës së punueshme nga ndërtimet e pakontrolluara

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:57.392Z

“Ruajtja e qetësisë, e rëndësishme në fushatë”

14/04/2011  Apeli i Pandeli Majkos Pandeli Majko ka thënë nga Korca se situata politike nuk duhet të jetë e tensionuar pavarësisht incidenteve që janë shfaqur së fundmi. Ai ka dënuar aktin e djegies së flamujve të PS, duke kërkuar një fushatë elektorale pa eksese. Majko ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.359Z

Prioritet i Bashkisë ruajtja e hapësirave të gjelbra

Gjatë fjalës së tij në analizën e gjashtëmujorit, z. Rama theksoi se prioritet i Bashkisë do të jetë pastërtia e qytetit dhe ruajtja e hapësirave të gjelbra nga ndërtimet pa leje, për t’i kthyer ato në hapësira përfitimi për qytetarët."është me rëndësi që puna e zhvilluar n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:30.715Z

Ruajtja e bregdetit, policia në plazh me biçikleta dhe motoçikleta

Ruajtja e rendit dhe sigurisë publike në zonat e bregdetit dhe në terësi në ato turistike do të bëhet nga efektivë të policisë të cilët do të patrullojnë me motoçikleta dhe biçikleta. Policia e shtetit bën me dijet se janë angazhuar 100 patrulla në zonat turistike, dhe kjo me qël

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:17.440Z

Makolli: Ruajtja e identitetit kombëtar me rëndësi të madhekombëtar

Nga Express më 16 gusht 2011 në ora 21:30 Ruajtja e identitetit kombëtar është interes edhe i vendeve ku jetojnë mërgimtarët, pasi ata pasurojnë diversitetin kulturor të asaj shoqërie, deklaroi ministri i Diasporës, Ibrahim Makolli. Këto vlerësime ai i bëri gjatë një takimi me

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama