Rezultate te kerkimit per termin: +Ruajtja

Total: 3950
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:30.715Z

Ruajtja e bregdetit, policia në plazh me biçikleta dhe motoçikleta

Ruajtja e rendit dhe sigurisë publike në zonat e bregdetit dhe në terësi në ato turistike do të bëhet nga efektivë të policisë të cilët do të patrullojnë me motoçikleta dhe biçikleta. Policia e shtetit bën me dijet se janë angazhuar 100 patrulla në zonat turistike, dhe kjo me qël

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:17.440Z

Makolli: Ruajtja e identitetit kombëtar me rëndësi të madhekombëtar

Nga Express më 16 gusht 2011 në ora 21:30 Ruajtja e identitetit kombëtar është interes edhe i vendeve ku jetojnë mërgimtarët, pasi ata pasurojnë diversitetin kulturor të asaj shoqërie, deklaroi ministri i Diasporës, Ibrahim Makolli. Këto vlerësime ai i bëri gjatë një takimi me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:51.345Z

Ruajtja e mjedisit, Nikolla: Fondi nga SHBA, refleksion në mbrojtje të identitetit dhe kulturës

Nga inagurimi i fondit për restaurimit e mjedisit, ministrja Nikolla tha se ky fond është një reflekson në mbrojtje të identitetit. Nikolla theksoi se fondi i mundësuar nga SHBA-të, çon në ngritjen e një standarti të ri për punën e studjuesve. Ajo shprehu gjithashtu se ruajtja e trash

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:34.947Z

Elvira Diamanti: Urgjente ruajtja e materialeve origjinale

Elvira Diamanti, drejtoresha e Arkivit të Filmit U festua dje 65-vjetori i Arkivit të Filmit Shqiptar. Filmat më të dëmtuar Ballë për ballë, Liri a vdekje dhe Në shtëpinë tonë Rreth 85% e materialeve të Arkivit të Filmit tashmë janë dixhitalizuar, publiku mund ti shohë edhe on line

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:44.089Z

Ruajtja e objekteve shtetërore, Policia: 1000 efektivë më shumë se në 2011

TIRANË- Teksa ka filluar numërimi mbrapsht për zhvillimin e zgjedhjeve parlamentare Policia e Shtetit ka marrë masa për ruajtjen e objekteve zgjedhore dhe ambasadave të akredituara në vendin tonë. Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit ka nxjerrë një urdhër të posaçëm, ku d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.751Z

Restaurimi i fototekës Marubi, Rama: Ruajtja e thesareve kulturore forcon dinjitetin tonë europian

Ditën e sotme në qytetin e Shkodrës është zhvilluar konkursi Restaurimi dhe Muzealizimi i Fototekës Kombëtare Marubi, ku janë prezantuar projekteve fituese për restaurimin e Fototekës Marubi, nga të cilat do të përzgjidhet vetëm njëra. Në aktivitetin e organizuar me këtë rast kanë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:59.594Z

Berisha: Ruajtja e kufijve, një çështje madhore e rajonit

“Ruajtja e kufijve është një çështje madhore për qeveritë tona, për sigurinë si dhe ndaj partnerëve evropianë”, theksoi Berisha në Konferencën e Shtatë të Ministrave të Brendshëm të vendeve të Ballkanit Perëndimor me temë “Mbi sigurinë e kufijve”.Duke folur për procesi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama