Rezultate te kerkimit per termin: +Rugova

Total: 4553
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.340Z

Rugova militans

Mendimi dhe Veprimi janë dy nyjat e jetës së Rugovës. Edhe pse në fushë pragmatike, Rugova, së pari është politikan meditans; ai është prijës, pra krijues, ideolog. Siç krijoi një model kulturor, Rugova krijoi një model politik, me parabazë humanitetin e thellë, fillin naciona

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.378Z

Ibrahim Rugova

Ibrahim Rugova u lind me 2 dhjetor 1944 ne fshatin Cerrce afer Istogut. Me 10 janar 1945, komunistet jugosllave ia pushkatojne babane dhe gjyshin. Rugova diplomoi ne Degen e Albanologjise ne Universitetin e Prishtines, ndersa nje vit akademik qendroi ne Paris, ne Ecole Pratique des Hautes Etudes, ne

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.163Z

Largohet Rugova

Edmond Rugova nuk do të jetë më drejtor i përgjithshëm i klubit të futbollit Prishtina. Ish përzgjedhësi i përfaqësueses së Kosovës ka dhënë dorëheqje të mërkurën nga posti i tij i deritashëm. Ai nuk ka dashur ta tregojë më detajisht arsyen, veçse është arsyetuar se e la ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:55.985Z

Rugova lider shumëpartiak

(E plotësuar)Presidenti Rugova ishte prijës i një gjenerate që solli rilindjen e mendimit kritikë dhe kurajon e veprimit politikë në rrethanat më të rënda të historisë së popullit të Kosovës, ishte lider i jetës shumë partiake në Kosovë, ishte prijësi shpirtërorë dhe shtetëror

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:21.214Z

Ripërtërihet Ibrahim Rugova

Nga Express më 14 shtator 2011 në ora 17:49 Kreatorja e modës Blerina Kllokoqi-Rugova është bërë nënë për herë të dytë. Kllokoqi-Rugova, e cila është e martuar me djalin e madh të ish-presidentit të ndjerë Ibrahim Rugova, Mendim Rugova, ka lindur një vogëlush të hënën, më

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.290Z

Uke Rugova drejt AAK

Uke Rugova djali i ish-presidentit kosovar Ibrahim Rugova perfundimisht vendos per fatin e tij ne politike. Ai pritet te aderoje perfundimisht ne Aleancen per Ardhmerine e Kosoves e drejtuar nga Ramush Haradinaj. Pervec Uke Rugoves pjese e kesaj partie do te jete komplet lista e porsa r

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:48.199Z

Lirohet Ukë Rugova

Ukë Rugova, djali i presidentit Ibrahim Rugova, është liruar pas 4 muajsh paraburgim, me vendim të Gjykatës së Apelit në Prishtinë. Këtë e ka konfirmuar Tom Gashi, avokati i Izet Beqirit, i dyshuar në çështjen e njëjtë të Ukë Rugovës. “Ai është duke u hetuar në një rast p

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama