Rezultate te kerkimit per termin: +Rugova

Total: 4553
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:55.985Z

Rugova lider shumëpartiak

(E plotësuar)Presidenti Rugova ishte prijës i një gjenerate që solli rilindjen e mendimit kritikë dhe kurajon e veprimit politikë në rrethanat më të rënda të historisë së popullit të Kosovës, ishte lider i jetës shumë partiake në Kosovë, ishte prijësi shpirtërorë dhe shtetëror

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:21.214Z

Ripërtërihet Ibrahim Rugova

Nga Express më 14 shtator 2011 në ora 17:49 Kreatorja e modës Blerina Kllokoqi-Rugova është bërë nënë për herë të dytë. Kllokoqi-Rugova, e cila është e martuar me djalin e madh të ish-presidentit të ndjerë Ibrahim Rugova, Mendim Rugova, ka lindur një vogëlush të hënën, më

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.290Z

Uke Rugova drejt AAK

Uke Rugova djali i ish-presidentit kosovar Ibrahim Rugova perfundimisht vendos per fatin e tij ne politike. Ai pritet te aderoje perfundimisht ne Aleancen per Ardhmerine e Kosoves e drejtuar nga Ramush Haradinaj. Pervec Uke Rugoves pjese e kesaj partie do te jete komplet lista e porsa r

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:48.199Z

Lirohet Ukë Rugova

Ukë Rugova, djali i presidentit Ibrahim Rugova, është liruar pas 4 muajsh paraburgim, me vendim të Gjykatës së Apelit në Prishtinë. Këtë e ka konfirmuar Tom Gashi, avokati i Izet Beqirit, i dyshuar në çështjen e njëjtë të Ukë Rugovës. “Ai është duke u hetuar në një rast p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.362Z

AAK dhe Lista Rugova ne koalicion

Nenkryetari i pare i AAK-se Blerim Shala dhe kryesuesi i Listes Ibrahim Rugova Uke Rugova thane se marreveshja paraqet nje vazhdimesi te partneritetit Kryesuesi i Listes Ibrahim Rugova Uke Rugova dhe nenkryetari i pare i Aleances per Ardhmerine e Kosoves Blerim Shala nenshkruan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.384Z

Rugova i përjetshëm!

Misionari nuk vdes. Ai, si orakull, predikon për misionin, bashkon grigjën rreth idesë së shenjtë të misionit dhe shkon në Përjetësi, duke lënë pas vete shpirtin, frymën e misionit, që enden si shkëndija udhërrëfyese për breza të tëra. Presidenti i Kosovës, Ibrahim Rugova, iku, n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.330Z

Sejdiu: Rugova president historik

Prishtinë-Presidenti i Republikës së Kosovës, dr.Fatmir Sejdiu ka bërë sot homazhe te varri i Presidentit historik të Kosovës, dr.Ibrahim Rugova, në përvjetorin e tretë të ndarjes nga jeta. “Ne erdhëm sot në përkujtim si gjithmonë për presidentin historik të Kosovës dr.Ibrahim R

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama