Rezultate te kerkimit per termin: +Rugova

Total: 4553
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:33.327Z

Ky është Xhemaili që për 17 vjet ia pastroi veturat Ibrahim Rugovës (Video)

Ky person i shërbeu ish-presidentit të Kosovës, Ibrahim Rugova, por ai nuk pati punë direkt me ish-kryetarin e LDK-së. Xhemail Hasani nuk e lë asnjë ditë pa e vizituar varrin e një njeriu shumë të rëndësishëm për të. Admirimin ndaj ish-presidentit të ndjerë Ibrahim Rugova ky e nisi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:02.023Z

Sulmi akt terrorist ndaj institucioneve

16/03/2005  Prit eskortës së Ibrahim Rugovës pak para takimit me Havier Solanës, plagosen dy persona SHBA-BE dhe OSBE dënojnë incidentin ndaj kreut të Kosovës Prishtinë, 15 mars - Një mjet shpërthyes, që ishte vendosur në një kontejner të mbeturinave, në rrugën "Agim Ramad

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:26.237Z

Ish-ambasadori i Rugovës: Ku gënjen Paskal Milo

Skënder Zogaj komenton librin e ish-ministrit të ‘99-s “Ai punoi kundër marrëveshjes së Rambujesë” “Ditari i një ministri” botuar së fundmi nga ish-ministri i Jashtëm, Paskal Milo, ka ngritur kritikat e para për vërtetësinë e fakteve që kanë të bëjnë kryesisht me konfli

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:56.613Z

“Kromozomet” e Krenares

Më 14 prill, disenjerja e njohur e modës, Krenare Rugova, organizon fashion show-n e saj të parë në Kosovë. Ka zgjedhur ta quajë “Kromozomet”. Nga Express më 04 prill 2011 në ora 12:57 Disenjerja e modës Krenare Rugova organizon, më 14 prill, fashion show-n e saj të parë në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:18.817Z

Basha për Rugovën: Çdo shqiptar përulet me nderim dhe respekt

Kryetari i Partisë Demokratike të Shqipërisë, Lulzim Basha ka kujtuar sot 8-vjetorin e ndarjes nga jeta të Presidentit Ibrahim Rugova. Në një mesazh në rrjetin social “Facebook”, Basha shkruan se çdo shqiptar përulet me nderim dhe respe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:22.033Z

Djali i Ibrahim Rugovës, EULEX: Siguronte viza falso në këmbim të 3 500 euro

Misioni i Bashkimit Evropian për sundimin e ligjit  ne Kosovë  në aktakuzen  për deputetin Ukë Rugova, që është djali i ish presidentit të Kosovës  thotë se ai   dyshohet se ka udhëhequr grupin kriminal  prej nëntë  personash   të cilët kanë falsifikuar dokumente për të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.870Z

Thaçi: Kam pasur kënaqësinë të punoj me Rugovën

Nga Express më 21 janar 2011 në ora 13:23 Kryetari i PDK-së dhe kryeministër i vendit, Hashim Thaçi, i shoqëruar edhe nga zëvendësi i tij Hajredin Kuçi, kanë bërë të premten homazhe dhe janë përkulur tek varri i ish- presidentit dhe ish- kreut të LDK-së, Ibrahim Rugova. Me kët

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama