Rezultate te kerkimit per termin: +Rugova

Total: 4553
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.384Z

Rugova i përjetshëm!

Misionari nuk vdes. Ai, si orakull, predikon për misionin, bashkon grigjën rreth idesë së shenjtë të misionit dhe shkon në Përjetësi, duke lënë pas vete shpirtin, frymën e misionit, që enden si shkëndija udhërrëfyese për breza të tëra. Presidenti i Kosovës, Ibrahim Rugova, iku, n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.330Z

Sejdiu: Rugova president historik

Prishtinë-Presidenti i Republikës së Kosovës, dr.Fatmir Sejdiu ka bërë sot homazhe te varri i Presidentit historik të Kosovës, dr.Ibrahim Rugova, në përvjetorin e tretë të ndarjes nga jeta. “Ne erdhëm sot në përkujtim si gjithmonë për presidentin historik të Kosovës dr.Ibrahim R

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.261Z

Rugova i përjetshëm

Misionari nuk vdes. Ai, si orakull, predikon për misionin, bashkon grigjën rreth idesë së shenjtë të misionit dhe shkon në Përjetësi, duke lënë pas vete shpirtin, frymën e misionit, që enden si shkëndija udhërrëfyese për breza të tëra Ndue Ukaj* Presidenti i Kosovës,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:27.180Z

Berisha homazhe te Rugova

 Kryeministri Berisha bëri homazhe në varrin e ish-Presidentit të Kosovës, Ibrahim Rugova dhe vizitoi familjen e tij. Kreu i qeverisë vlerësoi Rugovën si një burrë shteti unik në historinë e kombit shqiptar. “Në shpirtin e tij qendrestar, mençurinë, intelektualizmin, v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:55.960Z

Jahjaga: Rugova, arkitekt i pavarësisë

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, vizitoi familjen Rugova dhe bëri homazhe para varrit të Presidentit Rugova Në një bashkëbisedim me familjen Rugova, Jahjaga tha se vlerat e Presidentit Rugova kanë qenë dhe do të jenë një udhërrë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:52.546Z

PDK - Lista Rugova, pasdite marrëveshja

Nga Express më 20 shkurt 2011 në ora 12:33 Drejtuesit e Partisë Demokratike të Kosovës do të kenë edhe një takim jo formal me përfaqësuesit e Listës “Ibrahim Rugova” dhe mandej pasdite pritet të bëhet edhe nënshkrimi i marrëveshjes për koalicion me këtë subjekt. Mand

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:14.916Z

Kujtohet Ibrahim Rugova

brbrSot shenohet 70-vjetori i lindjes se nje prej politikaneve me te medhenj shqiptare ish-presidentit te Kosoves Ibrahim Rugova Me rastin e kesaj dite perfaqesuesit kryesore te Lidhjes Demokratike te Kosoves partise se Rugoves zhvilluan homazhe te varri i atij qe eshte cilesuar si themeluesi i Koso

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama