Rezultate te kerkimit per termin: +Rugovs

Total: 8
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.348Z

Humbja e LDK-s: nj humbje e paralajmruar

Humbja e Lidhjes Demokratike t Kosovs n zgjedhjet e 17 nntorit 2007, ka qen n t vrtetet nj humbje e paralajmruar, pr t ciln askush brenda saj nuk guxonte t fliste publikisht. S paku q nga viti 1999, pas debaklit t saj t plot politik, ishte injektuar ideja se askush n at parti nuk duhej t fliste pr a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.572Z

Veterant reagojn pr rastin “Bllaca”

Lidhur me zhvillimet e fundit n Kosov, shoqata e veteranve t UK-s i bn thirrje kryetarit t Kuvendit t Kosovs, Jakup Krasniqi, t mos lejoj q foltorja e legjislativit t prdoret pr shtje private e t fushats zgjedhore e aq m pak t sulmohet UK dhe udhheqja e saj. N mnyr t veant, shoqata reagon ndaj dek

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.358Z

Organizata e Veteranve e prjashton Gecin

Organizata e Veteranve t Lufts s UK-s njoftoi sot se e ka prjashtuar nga radht e saj Gani Gecin, me arsyetimin se ai kashkelje t rnd t statutit t organizats dhe ka njollosur vlerat e UK-s. Vendimi pr prjashtim sht marr nga Kryesia e ksaj organizate, gjat mbledhjes s mbajtur m 10 dhjetor. Prmes n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.538Z

Haziri: Rugova vazhdon t jetoj

Lidhja Demokratike e Kosovs (LDK) shnoi sot ditlindjen e ish-presidentit Ibrahim Rugova. Drejtuesit e LDK-s, n nj konferenc pr media, than se presidenti i par i Kosovs dhe vizioni i tij vazhdon t jetoj me LDK-n dhe me popullin e Kosovs. Nnkryetari i LDK-s, Lutfi Haziri, bri nj ndrlidhje t datlindj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.335Z

Vitalij urkini n rolin e Gjeneralit Protakov

N vitin 1993 Vitalij urkini nuk krkonte ngritjen e ndonj komisioni faktmbledhs, por i besonte vetm versionit t Millosheviit, t cilit dukej se po i shkonte mir kungulli mbi uj. Ngritja e nj komisioni faktmbledhs t Kshillit t Sigurimit pr t rishikuar gjendjen n terren, pas dorzimit t planit t Marti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.323Z

Ngjela: Votimi pr Topallin, jo i fsheht, sht i pavlefshm

TIRANE - Kryetari i Komisionit t Ligjeve ka deklaruar mbrm se votimi i dy netve m par pr shkarkimin ose jo t kryetares se Kuvendit, Jozefina Topalli, ishte zero. N emisionin "Shqip" t gazetares Rudina Xhunga n Top Channel, Ngjela sht shprehur se pr sa koh votimi i fsheht me elektronik nuk siguron

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.155Z

Intensifikohet fushata

Ndodhi t martn q pr her t par, Hashim Thai t arsyetohet pr vonesn. Ishte nisur pr n Kamenic pr tfushat pr Begzad Sinanin, t cilin e pret nj gar e vshtir n betejn prfundimtare pr Kryetar komune dhe, ndrkoh i kishte dal nj rrug tjetr. Kur ka ardhur n salln e Shtpis s kulturs s qytetit, Thai ka krkuar

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama