Rezultate te kerkimit per termin: +Rumani

Total: 5084
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:46.878Z

Rumani, ashpërsohet kriza politike

Gazeta ShqipLufta mes dy krahëve politikë konsiderohet më e ashpra në dekadat e fundit Në Rumani është ashpërsuar lufta për pushtet mes Kryeministrit, Presidentit dhe grupeve të ndryshme politike e ekonomike. Kjo ka bërë që vendi të futet në krizën më të thellë në disa dekadat e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:22.634Z

Rumani, një myslimane kandidate për kryeministre

Socialdemokratët e Rumanisë e kanë nominuar një femër myslimane për kryeministre të re të këtij vendi. Liviu Dragnea, lider i Partisë Social Demokrate (PSD), tha sot se kandidate e kësaj partie për kryeministre do të jetë ish-ministrja e zhvillimit rajonal, Sevil Shhaideh. Ky nominim d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:14.704Z

Azdren Llullaku gol ne Rumani

brbrAzdren Llullaku nuk di te ndalet ne Rumani Mesfushori me tipare sulmuese eshte ne superforme tek skuadra e Gaz Metan me te cilen ka shenuar edhe golin e 7 ne 9 ndeshje te luajtura ne kete sezon ne kampionat Ne takimin si skuader pritese kunder Poli Timisoares skuadra e Gaz Metan barazoi 1 me 1 d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:55.676Z

Rumani nuk ndalet dhuna

Dhuna nuk ndalet në Rumani. Mbi 10 mijë persona dolën në rrugët e Bukureshtit për të pestën ditë me rradhë, për të protestuar kundër planit të kryeministrit, Emil Bok dhe presidentit, Trajan Basesku, për shpëtimin e ekon

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:48.135Z

Efekti Nokia josh investitoret ne Rumani

Kapitalizmus karavanesh ka qene nje sharje e preferuar e politikaneve dhe mediave kur flisnin per zhvendosjen e uzines se prodhimit te Nokias nga Gjermania ne Rumani. Ne vitin 2008 Nokia vendosi te mbyllte uzinen e saj ne Bohum. 2 300 vete humben vendin e punes. Kurse ne Rumani atmosfera ishte e ge

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:53.594Z

Shqipëria, arsyet pse mund të thyejë tabunë Rumani

Rumania është një nga kundërshtarët më të sikletshëm për Shqipërinë. Në përballjen e nesërme, kuqezinjtë nuk kanë përballë vetëm një skuadër të fortë, por edhe historikun. Megjithatë, kjo Kombëtare ka forcë dhe mund të gjejë shumë arsye të ndryshme për të besuar se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:06.971Z

Rumani, abuzime ne spitalet psikiatrike

Keshilli i Europes me qender ne Strazburg, ka denoncuar nje seri abuzimesh te verejtura ne spitalet psikiatrike ne Rumani. Sipas nje raporti te publikuar sot, mjeket qe punojne ne keto qendra shpesh ushtrojne dhune, kryejne kerkime pa marre miratimin e pacienteve, perdorin elektroshok pa

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama