Rezultate te kerkimit per termin: +Rumani

Total: 5084
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:14.704Z

Azdren Llullaku gol ne Rumani

brbrAzdren Llullaku nuk di te ndalet ne Rumani Mesfushori me tipare sulmuese eshte ne superforme tek skuadra e Gaz Metan me te cilen ka shenuar edhe golin e 7 ne 9 ndeshje te luajtura ne kete sezon ne kampionat Ne takimin si skuader pritese kunder Poli Timisoares skuadra e Gaz Metan barazoi 1 me 1 d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:55.676Z

Rumani nuk ndalet dhuna

Dhuna nuk ndalet në Rumani. Mbi 10 mijë persona dolën në rrugët e Bukureshtit për të pestën ditë me rradhë, për të protestuar kundër planit të kryeministrit, Emil Bok dhe presidentit, Trajan Basesku, për shpëtimin e ekon

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:48.135Z

Efekti Nokia josh investitoret ne Rumani

Kapitalizmus karavanesh ka qene nje sharje e preferuar e politikaneve dhe mediave kur flisnin per zhvendosjen e uzines se prodhimit te Nokias nga Gjermania ne Rumani. Ne vitin 2008 Nokia vendosi te mbyllte uzinen e saj ne Bohum. 2 300 vete humben vendin e punes. Kurse ne Rumani atmosfera ishte e ge

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:53.594Z

Shqipëria, arsyet pse mund të thyejë tabunë Rumani

Rumania është një nga kundërshtarët më të sikletshëm për Shqipërinë. Në përballjen e nesërme, kuqezinjtë nuk kanë përballë vetëm një skuadër të fortë, por edhe historikun. Megjithatë, kjo Kombëtare ka forcë dhe mund të gjejë shumë arsye të ndryshme për të besuar se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:06.971Z

Rumani, abuzime ne spitalet psikiatrike

Keshilli i Europes me qender ne Strazburg, ka denoncuar nje seri abuzimesh te verejtura ne spitalet psikiatrike ne Rumani. Sipas nje raporti te publikuar sot, mjeket qe punojne ne keto qendra shpesh ushtrojne dhune, kryejne kerkime pa marre miratimin e pacienteve, perdorin elektroshok pa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.097Z

Vijojnë protestat në Rumani, mbi 450 të plagosur

Mijëra protestues kanë dalë sërish në rrugët e Bukureshtit për të kërkuar dorëheqjen e qeverisë rumune të social-demokratëve. Shumë rumunë që jetojnë jashtë vendit janë kthyer në shtëpi për tiu bashkuar protestave. Mbi 450 persona raportohet se janë lënduar për shkak të pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.447Z

Rumani parlamentimiraton reformene pensioneve

BUKURESHT- Nje reforme persa i perket moshes se daljes ne pension ne Rumani u miratua sot nga Parlamenti qe i pergjigjet gjithashtu kushteve te Fondit Monetar Nderkombetar FMN persa i perket zhbllokimit te pjeses tjeter te ndihmes per kete vend ne krize. Ky ligj parashikon se mosha e pensionit do te

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama