Rezultate te kerkimit per termin: +Rumani

Total: 5084
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:36.968Z

Ioan Caramitru, Hamleti viziton tokën e të parëve

 Është veshur si Romeo, Hamlet, Oktavius, por roli që i dha më famën është ai i Hamletit. Ndonëse dilema e princit shekspirian ishte "të jesh, apo të mos jesh", Ion Caramitru, vendosmërisht zgjodhi të ishte, edhe pse formulën e famshme i është dashur ta përsërisë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.504Z

Balla: “Vetëm në Iran dhe Shqipëri nuk hapen kutitë”

Autori i Lajmit: RedaksiaSocialistët shtojnë argumentet për hapjen e kutive të votimit të zgjedhjeve të zhvilluara më 28 qershor. Deputeti Taulant Balla pohoi dje se vetëm në Shqipëri nuk hapen kutitë e votimit, ndërkohë që një gjë e tillë u bë dy ditë më parë edhe në Rumani.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.559Z

Kampionia që u bë prostitutë: S’kam para për të mbijetuar

RUMANI - Është rritur mes 1000 sakrificash me të cilat i duhet të përballet një sportiste për të ndjekur ëndrrën e saj për t’u bërë një atlete elitare. Florika Leonidha është një emër i njohur në Rum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.861Z

Kuzhe Fitore me Luksemburgun ndryshe bejme tre hapa mbrapa

Trajneri kuqezi e cileson cdo rezultat tjeter nje deshtim perballe skuadres me te dobet ne Grupin D Tri pike ne te kundert rrezikojme te kthehemi pas ne kohe Shqiperia eshte e detyruar te fitoje. Kjo eshte bindja e trajnerit Josip Kuzhe vetem pak ore perpara sfides me Luksemburgun e cila do te zhvi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.392Z

E penguara e Kadarese fiton Ballkanika 2009

/ / Dje ne Diten e Flamurit ne teatrin Petro Marko ne qytetin e Vlores u zhvillua edicioni i radhes i cmimit letrar ballkanik i cili shpalli dy shkrimtaret me te mire per vitet 2008-2009. Per vitin 2009 u shpall fitues shkrimtari shqiptar Ismail Kadare me romanin E penguara

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.780Z

Kuzhe premton Shqiperi ofensiveParulla kunder Bosnjes Pa frike

Kundershtar i forte por ka edhe defekte qe do i shfrytezojme mbrojtja e tyre vuan presionin Trajneri i kuqezinjve paralajmeron kundershtarin e 8 tetorit Vitet e fundit futbolli boshnjak ka bere hapa perpara por duket se tashme ata kane fituar nje fare vetebesimi dhe shikojne eliminatoret e Euro 201

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:56.314Z

Projekti South Stream, Gazprom-i ftesë Rumanisë

"E di se Transgaz-it i është bërë një ftesë", deklaroi ministri një ditë pas vizitës në Rumani të zëvendës presidentit të Gazpromit, Alexander Medvedev. Ndërsa grupi rus njoftoi se Rumania "ka konfirmuar interesimin për të marrë pjesë në gazsjellësin South Stream". Kompa

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama