Rezultate te kerkimit per termin: +Rumani

Total: 5084
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.559Z

Kampionia që u bë prostitutë: S’kam para për të mbijetuar

RUMANI - Është rritur mes 1000 sakrificash me të cilat i duhet të përballet një sportiste për të ndjekur ëndrrën e saj për t’u bërë një atlete elitare. Florika Leonidha është një emër i njohur në Rum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.861Z

Kuzhe Fitore me Luksemburgun ndryshe bejme tre hapa mbrapa

Trajneri kuqezi e cileson cdo rezultat tjeter nje deshtim perballe skuadres me te dobet ne Grupin D Tri pike ne te kundert rrezikojme te kthehemi pas ne kohe Shqiperia eshte e detyruar te fitoje. Kjo eshte bindja e trajnerit Josip Kuzhe vetem pak ore perpara sfides me Luksemburgun e cila do te zhvi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.392Z

E penguara e Kadarese fiton Ballkanika 2009

/ / Dje ne Diten e Flamurit ne teatrin Petro Marko ne qytetin e Vlores u zhvillua edicioni i radhes i cmimit letrar ballkanik i cili shpalli dy shkrimtaret me te mire per vitet 2008-2009. Per vitin 2009 u shpall fitues shkrimtari shqiptar Ismail Kadare me romanin E penguara

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.780Z

Kuzhe premton Shqiperi ofensiveParulla kunder Bosnjes Pa frike

Kundershtar i forte por ka edhe defekte qe do i shfrytezojme mbrojtja e tyre vuan presionin Trajneri i kuqezinjve paralajmeron kundershtarin e 8 tetorit Vitet e fundit futbolli boshnjak ka bere hapa perpara por duket se tashme ata kane fituar nje fare vetebesimi dhe shikojne eliminatoret e Euro 201

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:56.314Z

Projekti South Stream, Gazprom-i ftesë Rumanisë

"E di se Transgaz-it i është bërë një ftesë", deklaroi ministri një ditë pas vizitës në Rumani të zëvendës presidentit të Gazpromit, Alexander Medvedev. Ndërsa grupi rus njoftoi se Rumania "ka konfirmuar interesimin për të marrë pjesë në gazsjellësin South Stream". Kompa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:24.466Z

Shqipëria, prodhuesi më i madh i hashashit në Europë

Shqipëria është prodhuesi më i madh në Europë i haxhaxhit, pas Holandës. Kjo sipas raportit më të fundit të Zyrës së UN për Drogën dhe Krimin (INODC). Raporti thotë se në Holandë prodhohet 5.4% e tregut ndërkombëtar të hashashit, ndërkohë që në Shqipëri prodhohet 4.7%. G

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:14.945Z

Zgjedhjet serbe ne Kosove

Organizimi i zgjedhjeve vendore nga Serbia ne disa komuna kosovare me popullsi serbe eshte kritikuar nga diplomatet e huaj. Ambasadori austriak ne Paris Volfang Petric, tha se sipas kesaj logjike, kur te zhvillohen zgjedhje ne Kosove duhet te votohet edhe ne Presheve apo kur ka zgjedhje n

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama