Rezultate te kerkimit per termin: +Rumania

Total: 5215
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:42.254Z

Bogdani: “Rumania nuk na frikëson dot”

Të gjithë lojtarët e Kombëtares ndihen optimistë për ndeshjen kundër Rumanisë për të arritur rezultatin e dytë pozitiv në fushatën kualifikuese të Euro 2008. Sulmuesi i Sienës, Erjon Bogdani, një nga emblemat e sulmit shqiptar, autor i 7 golave në 29 ndeshje, paralajmëron së Ruman

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:04.530Z

Rumania, nder Shqipërisë

Rumania mbi të gjitha skuadrat e grupit nuk ka gabuar në asnjë nga tri ndeshjet e luajtura duke  bindur si kalim i kreut të grupit. Ekip që përtej tri fitoreve ka treguar se kishte në përbërje lojtarë të cilët interpretonin lojë sikur të ishin të rritur. Bjellorusisë që i duhej fit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:42.532Z

Rumania shkatërron “vëllezërit” nga Moldavia

Albania-sport - Rumania vuajti jo pak për të mposhtur 2-0 "vëllezërit" e tyrë nga Moldavia, në takimin e zhvilluar në stadiumin kombëtar të Bukureshtit. Golat për skuadrën e trajnerit Viktor Piturka u realizuan në 15 minutar e fundit. Ionut Mazilu finalizoi në minutën e 85, ndërkohë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:38.743Z

Rumania akordon 70 bursa pasuniversitare

Autori i Lajmit: red.Rumania ka akorduar 70 bursa për doktoraturë dhe posdoktoraturë, të sistemit “Eugen Ionescu”, për studentët nga vendet frankofone që vazhdojnë doktoraturën dhe kërkimet shkencore, sidomos atyre me origjinë nga Evropa Qendrore dhe e Jugut. Bursat, me një vlerë pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:40.144Z

Rumania thyen rekordin me flamurin 5 tonësh

Rreth 200 njerëz në fshatin rumun Clincen kanë shpalosur atë që Libri Guinness i Rekordeve e ka cilësuar si flamurin më të madh në botë.Flamuri, me përmasa 349 dhe 227 metra dhe me peshë prej 5 tonësh, është shtrirë në shtatë hektarë tokë, në jug të Bukureshtit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:23.294Z

Rumania dhe Shqipëria

Shënim i Shekullit: Ky artikull i shkruar nga vetë mediat italiane për Rumaninë, pas pak vitesh mund të rishkruhet fjalë për fjalë për Shqipërinë. Artikulli shpjegon çfarë po ndodh në Rumani, ku ndërmarrjet italiane dërgojnë tashmë plehra të Italisë dhe vendeve të kontraktuara t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.777Z

Rumania, 600 trupa shtese ne Afganistan

Rumania do te dergoje kete vit 600 trupa shtese ne Afganistan, duke e cuar ne 1.600 pranine e saj ushtarake ne kete vend. Lajmin e bejne te ditur agjencite lokale, te cilat iu referohen burimeve te aferta me qeverine e Bukureshtit. Rumania, vendi i dyte per nga varferia ne Bashkimin Evro

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama