Rezultate te kerkimit per termin: +Rumania

Total: 5215
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:38.743Z

Rumania akordon 70 bursa pasuniversitare

Autori i Lajmit: red.Rumania ka akorduar 70 bursa për doktoraturë dhe posdoktoraturë, të sistemit “Eugen Ionescu”, për studentët nga vendet frankofone që vazhdojnë doktoraturën dhe kërkimet shkencore, sidomos atyre me origjinë nga Evropa Qendrore dhe e Jugut. Bursat, me një vlerë pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:40.144Z

Rumania thyen rekordin me flamurin 5 tonësh

Rreth 200 njerëz në fshatin rumun Clincen kanë shpalosur atë që Libri Guinness i Rekordeve e ka cilësuar si flamurin më të madh në botë.Flamuri, me përmasa 349 dhe 227 metra dhe me peshë prej 5 tonësh, është shtrirë në shtatë hektarë tokë, në jug të Bukureshtit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:23.294Z

Rumania dhe Shqipëria

Shënim i Shekullit: Ky artikull i shkruar nga vetë mediat italiane për Rumaninë, pas pak vitesh mund të rishkruhet fjalë për fjalë për Shqipërinë. Artikulli shpjegon çfarë po ndodh në Rumani, ku ndërmarrjet italiane dërgojnë tashmë plehra të Italisë dhe vendeve të kontraktuara t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.777Z

Rumania, 600 trupa shtese ne Afganistan

Rumania do te dergoje kete vit 600 trupa shtese ne Afganistan, duke e cuar ne 1.600 pranine e saj ushtarake ne kete vend. Lajmin e bejne te ditur agjencite lokale, te cilat iu referohen burimeve te aferta me qeverine e Bukureshtit. Rumania, vendi i dyte per nga varferia ne Bashkimin Evro

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.932Z

Rumania nxitet për ta njohur Kosovën

BUKURESHT- Ministri i jashtëm i Rumanisë, Teodor Bakonski, ka deklaruar se ndaj vendit të tij nuk po bëhet presion për ta pranuar pavarësinë e Kosovës, por se merr “rekomandime të nxehta” për ta bërë këtë.“Askush nuk bën kurrfarë presioni. Marrim vetëm rekomandime

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.275Z

GJND, Rumania e Britania mbrojnë pavarësinë

Gjatë seancës dëgjimore të së enjtes në Gjykatën Ndërkombëtare të Drejtësisë në Hagë, qëndrimet e tyre mbi ligjshmërinë e pavarësisë së Kosovës i kanë paraqitur Holanda, Rumania dhe Mbretëria e Bashkuar. Nga këto vende, Rumania është një nga pesë shtete të Bashkimit Eur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:20.100Z

Antitrafiqet, Rumania i dhuron Shqip

• TIRANE - Rumania i dhuron Shqip

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama