Rezultate te kerkimit per termin: +Rusi

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:00.719Z

Shqetësim për reformat në Rusi

07/02/2005  “Në të vërtetë, mendimi ynë është për një kombinim ndihmë dhe mbështetje të atyre në Rusi që dëshirojnë të mbështesin reformat demokratike si dhe bisedimeve të vazhdueshme me qeverinë ruse në lidhje me ao që pret bota prej tyre”, Sekretarja e Shtetit,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.556Z

Gjoka: Diplomatëtshqiptarë trajnohennë Rusi

TIRANE- Ambasadori shqiptar në Federatën Ruse, Sokol Gjoka ka deklaruar gjatë një takimi në Moskë se një pjesë e mirë e diplomatëve shqiptarë trajnohen në Rusi. Gjoka ka folur gjatë një tryeze në universitetin MGIMO në datën 25 shkurt të këtij viti. Në këtë takim, Gjoka pohoi e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.753Z

Bie ndjeshëm inflacioni në Rusi

Ngadalësohet inflacioni në Rusi duke rënë në nivelin më të ulët që prej 12 vjetësh. Në mars kjo dukuri ka rënë në 6.5 përqind, ndërsa në shkurt ishte në 7.2%. Lajmin e ka bërë të ditur Zyra Federale e Statistikës, përmes një komunikate për shtyp të transmetuar nga agjenci

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.917Z

Nato-Rusi Obama Takim produktiv

Takimi ka qene shume produktiv. Keshtu eshte shprehur presidenti Obama ne konferencen per shtyp finale te takimit te NATO-s ne Lisbone. Me Rusine kemi arritur nje marreveshje per te bashkepunuar mbi mbrojtjen raketore dhe per kete aleanca nuk ka qene ndonjehere kaq e forte.Gjithashtu ka n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.702Z

Zhvillohet forumi i perkthyesve ne Rusi

Ekaterinburg Rusi 26 shtator NOA - Forumi i pare nderkombetar i perkthyesve u hap sot ne Ekaterinburg ne Rusi. Ne kete takim marrin pjese rreth 300 specialiste - perfaqesues te Bjellorusise Brazilit Britanise se Madhe Spanjes Italise Kazakistanit Rusise Uzbekistanit Ukraines Zvicres Suedise.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:36.469Z

Rusi, inflacioni në nivelin zero

Inflacioni në Rusi vazhdon të mbetet në nivelin zero për të katërtën javë radhazi. Të dhëna të tilla u bënë publike nga Shërbimi Shtetëror i Statistikave në Moskë. Këtë vit është regjistruar kat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.189Z

Femijet serbe stervitje ushtarake ne Rusi

Nje lajm i botuar ne disa faqe interneti qe flet per te mitur serbe qe sterviten ne nje kamp ushtarak ne rusi ka shokuar mbare opinionin nderkombetar. Lajmi i shoqeruar me foto tregon femije serbe te moshave nga 7 ne 15 vjec qe mesojne perdorimin e armeve te zjarrit thikave hedhjen e b

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama