Rezultate te kerkimit per termin: +Rusi

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:13.259Z

Arrestime ne Rusi

Policia ruse prangosi dhjetëra persona, përfshi dhe disa prej liderëve të lëvizjes anti-Putin, në kohën kur një turmë e madhe njerëzish u mblodh  përpara kullës më të madhe të televizionit shtetëror në Mosk&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:04.937Z

Incidenti ne Rusi

Mjaftoi një objekt i rrezikshëm i hedhur në një fushë futbolli, atje në Shën Petersburgun e largët të Veriut rus, që të kuptojmë sesa pranë është fatkeqësia. Portieri i Dinamos së Moskës, Shunin, u godit me fis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:46.736Z

Bisedime Ukraine-Rusi

Ministria e Jashtme e Ukrainës njoftoi arritjen e një mirëkuptim të ndërsjelltë me Rusinë mbi fazat kryesore të një plani paqeje për rajonet lindore të vendit. Në deklaratën e lëshuar të hënën drejtuesit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:05.283Z

Rusi Moska dyfishohet

Moska do të dyfishohet dhe do të bëhet qyteti i shtatë më i madh në botë. Kryetari i bashkisë së kryeqytetit rus, Serghiei Sobianin dhe guvernatori i rajonit Boris Gromov, kanë firmosur një marrëveshje për t’i shtua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:05.346Z

Marredheniet SHBA - Rusi

Ministri i jashtëm rus, Sergei Lavrov do të takohet me presidentin amerikan Barak Obama dhe me Sekretaren Amerikane të Shtetit, Hillari Klinton, nëE Washington. Pritet që në takim të diskutohet mbi programin e mbrojtjes raketore të SHBA në Europë s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.116Z

Rusi dhunohet gazetari

Oleg Kachin gazetar politik rus eshte ne gjendje te rende por jashte rrezikut per jeten pas rrahjes nga dy persona. Lajmin e ben te ditur lsquoKommersant gazete e pavurur per te cilen punon gazetari ne fjale.30-vjecari si pasoje e agresionit ka pesuar frakture ne kafke ne kembe dhe ne du

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:52.894Z

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama