Rezultate te kerkimit per termin: +Rusi

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.754Z

Rusi, bie ndjeshëm inflacioni

Ngadalësohet inflacioni në Rusi duke rënë në nivelin më të ulët që prej 12 vjetësh. Në mars kjo dukuri ka rënë në 6.5 përqind, ndërsa në shkurt ishte në 7.2%. Lajmin e ka bërë të ditur Zyra Federale e Statistikës, përmes një komunikate për shtyp të transmetuar ng

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:54.852Z

Të drejtat e punëtorëve në Rusi, HRW: Klimë armiqësore në Rusi

Organizata Human Rights Watch ka bërë të ditur sot të drejtat e punëtorëve në Rusi aktualisht po përballen me një “klimë armiqësore” dhe se situata është duke u përkeqësuar. Organizata njofton se një nga pun

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:14.239Z

Rusi, qyteti që kërcënohet të zhduket

Beresniki në rajonin Perm njihet për minierat e kaliumit. Qysh prej 80 vjetësh nxirret atje minerali i çmuar. Qyteti ushqehet prej tij, por njëkohësisht ai edhe po e shkatërron atë. Shumë banorë jetojnë me frikë Asnjë shenjë nuk të tregon katastrofën. Në vështrim të parë jo, seps

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:47.113Z

Sot shorti per boterorin Rusi 2018

brbrKombetarja shqiptare e futbollit do te njohe sot kundershtaret e ardhshem per fazen kualifikuese ne boterorin Rusi 2018 br Shorti do te hidhet ne Shen Peterburg ne Rusi ne oren 1700 Ecuria ne eliminatoret per evropianin e ka derguar Shqiperine ne vazon e trete bashke me Polonine Ukrainen Skocine

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:00.719Z

Shqetësim për reformat në Rusi

07/02/2005  “Në të vërtetë, mendimi ynë është për një kombinim ndihmë dhe mbështetje të atyre në Rusi që dëshirojnë të mbështesin reformat demokratike si dhe bisedimeve të vazhdueshme me qeverinë ruse në lidhje me ao që pret bota prej tyre”, Sekretarja e Shtetit,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.556Z

Gjoka: Diplomatëtshqiptarë trajnohennë Rusi

TIRANE- Ambasadori shqiptar në Federatën Ruse, Sokol Gjoka ka deklaruar gjatë një takimi në Moskë se një pjesë e mirë e diplomatëve shqiptarë trajnohen në Rusi. Gjoka ka folur gjatë një tryeze në universitetin MGIMO në datën 25 shkurt të këtij viti. Në këtë takim, Gjoka pohoi e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.753Z

Bie ndjeshëm inflacioni në Rusi

Ngadalësohet inflacioni në Rusi duke rënë në nivelin më të ulët që prej 12 vjetësh. Në mars kjo dukuri ka rënë në 6.5 përqind, ndërsa në shkurt ishte në 7.2%. Lajmin e ka bërë të ditur Zyra Federale e Statistikës, përmes një komunikate për shtyp të transmetuar nga agjenci

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama