Rezultate te kerkimit per termin: +Rusia

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:49.039Z

Konuzin: Rusia, mbeshtetje Serbise

Ambasadori rus ne Beograd, Aleksander Konuzin ka deklaruar se Rusia do te vazhdoje te angazhohet kunder copetimit te Serbise. “Rusia do te jete perhere ne anen e Serbise, ndersa serbet mund te mbeshteten gjithmone ne ndihmen e Rusise”, ka pohuar Konuzin, gjate nje vizite ne Kragujevc.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:34.406Z

Rusia tërheq ambasadorin nga Ukraina

Rusia ka tërhequr ambasadorin e saj në Ukrainë (Mikhail Zurabov) dhe ka dënuar largimin nga detyra të presidentit Viktor Janukoviç, i cili u shkarkua nga Parlamenti ditën e shtunë. Kjo lëvizje vjen pasi presidenti i ri dhe i përkohshëm i Ukrainës, Oleksandër Turçinov, ka thënë se tas

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:24.766Z

Rusia spiunoi Gjermaninë

Gazeta ShqipMedia Shërbimi i fshehtë rus FSB ka ushtruar presion ndaj stafit rus të ambasadës gjermane për të siguruar informacione, njofton revista Der Spiegel. Pavarësisht nga protestat e qeverisë gjermane kundër bastisjeve në fondacionet gjermane në Rusi, sipas revistës Der Spiegel, K

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:45.930Z

Sanksionet, Rusia kërkon ndihmë nga Rusia

Ministri sirian i Financave, Muhamed al-Julajlati, ka thënë se kredia është e nevojshme për të trajtuar krizën ekonomike në vend, por nuk ka dhënë detaje të tjera.Moska nuk ka dhënë ende nodnjë përgjigje, ndonëse al-Julajlati ka thënë se “Rusia ka premtuar se do të shqyrtojë ç

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:47.753Z

Rusia anetaresohet ne OBT

Rusia u bë anëtarja e radhës së Organizatës Botërore të Tregtisë duke përmbyllur me sukses 18 vite negociata. Anëtarësimi i Moskës u zyrtarizua ditën e mërkurë gjatë një ceremonie modeste të mbajtur në sel

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:34.422Z

Kiev Rusia terheq ambasadorin

Rusia ka tërhequr ambasadorin e saj në Ukrainë (Mikhail Zurabov) dhe ka dënuar largimin nga detyra të presidentit Viktor Janukoviç, i cili u shkarkua nga Parlamenti ditën e shtunë. Kjo lëvizje vjen pasi presidenti i ri dhe i përkohsh&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:36.477Z

Rusia veto kundër ndërhyrjes në Siri

Gazeta ShqipZv/ministri i jashtëm rus, Ghennadi Gatilov, ka deklaruar se janë kundër çdo forme presioni që do ndërmerret nga Këshilli i Sigurisë së OKB Rusia do të vendosë veton kundër çdo iniciative për ndërhyrje ushtarake në Siri nga Këshilli i Sigurisë së OKB-së, madje e konsi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama