Rezultate te kerkimit per termin: +Rusia

Meta: total 1000 / total_found 20057 / time 0.009 / keyword[0] rusia / docs[0] 20057 / hits[0] 35571 /
No Pic available
  • 2017-07-08

Melania ndërpret takimin Trump-Putin

Zonja e Parë e Shteteve të Bashkuara të Amerikës Melania Trump ka dalë më në fund nga hoteli në Hamburg, pasi u bllokua gjatë paradites për shkak të trazirave mes protestuesve dhe policisë, që demonstruan kundër Samitit të G20. Sipas Sekretarit Amerikan të Shtetit Rex Tillerson, ka q

No Pic available
  • 2017-07-08

Putin pas takimit me Trump: Ishte i kënaqur me përgjigjet

Samiti i G20 që solli edhe përballjen e parë e të dy presidentëve, atë SHBA-së dhe atij të Rusisë, duket se ka krijuar një raport të ri mes Donald Trump dhe Vladimir Putin. Këtë e ka konfirmuar vetë presidenti Putin, në një konferencë për mediat, teksa tha se Trump mbeti i kënaqur

Trump, thirrje Rusisë të ndalë aktivitetet destabilizuese
  • 2017-07-07

Trump, thirrje Rusisë të ndalë aktivitetet destabilizuese

Presidenti Donald Trump i bëri thirrje Rusisë të ndalë aktivitetet destabilizuese në Ukrainë. Gjatë një fjalimi të enjten në Poloni, para se të nisej për në Hamburg për samitin e G-20s, ai i kërkoi Moskës që t’i japë fund mbështetjes së saj për “regjimet armiqësore&

No Pic available
  • 2017-07-07

Franca dhe Rusia premtojnë luftimin e ekstremizmit

Ministrat e Jashtëm të Francës dhe Rusisë kanë premtuar se do të lënë anash dallimet për të luftuar së bashku ekstremizmin. Terrorizmi ndërkombtar është armiku ynë kryesor, andaj luftimi i tij nënkupton lënien anash të çështjeve të tjera, ka thënë ministri i Jashtëm i Rusisë

No Pic available
  • 2017-07-07

Putin kandidon si i pavarur në zgjedhjet e ardhshme presidenciale

Presidenti rus Vladimir Putin me shumë gjasë do të garojë si një kandidat i pavarur në zgjedhjet e presidenciale që do të mbahen vitin e ardhshëm. Lajmi vjen nga mediat ruse që citojnë burime brenda Kremlinit. Vendimi për të kandiduar si i pavarur vjen pasi Putin ndjehet i sigurt për m

No Pic available
  • 2017-07-07

Zbarkojnë skandinavët, prenotime masive nga turistë të huaj në bregdet

Pushuesit e huaj duket se nuk janë më të rastëssishëm në bregdetin e Durrësit. Pjesa më e madhe e hoteleve të vijës bregdetare nga Ura e Dajlanit deri në malin e Robit janë mbushur ose presin të mbushen nga prenotimet, me turistë që vijnë nga vendet skandinave e ato të Europës Lind