Rezultate te kerkimit per termin: +Rusia

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:05.529Z

Rusia: Japim 2 mln $ për armëtkimike të Sirisë në Shqipëri

Të tjera rreth shkrimit Mediat: Shqipëria do asgjësojë lëndët kimike të Assad-it /VIDEO OSBE: Shqipëria, rrezik rrjedhje kimike Mbetjet kimike i kemi në Qafë Mollë FOTO/Nga Qafë-Molla, ku gjenden lëndë kimike Shqipëria mes destinacioneve të arsenalit kimik të Assad Siri, O

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:35.932Z

Dëbimi i diplomatëve, Rusia thërret ambasadorin e Greqisë në Moskë

Rusia ka thirrur ambasadorin e Greqisë në Moskë, për të protestuar vendimin e Athinës zyrtare për dëbimin e dy diplomatë rusë, duke i akuzuar se kanë tentuar që të bllokojnë marrëveshjen historike mes Greqisë dhe Maqedonisë për çështjen e emrit. Ministria e Jashtme ruse përmes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:44.794Z

Rusia vë veton ndaj rezolutës së OKB-së për Srebrenicën

Rusia i vendosi veton sot rezolutës së Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara, që e cilëson gjenocid masakrën kundër myslimanëve në Srebrenicë nga serbët etnikë. Rezoluta, e hartuar nga Britania e Madhe dhe e mbështetur nga shumë vende përfshirë këtu SHBA-në, ka marrë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:49.681Z

Patriarku Irinej kërkon ndihmënga Rusia për Kosovën

Patriarku i Kishës Ortodokse Serbe, Irinej, ka kërkuar ndihmë nga Rusia për zgjidhjen e çështjes së Kosovës.“Ne kemi besim në Rusinë për zgjidhjen e çështjes së Kosovës”, tha Irinej në takim me kryesuesin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:49.561Z

Patriarku Irinej kërkon ndihmë nga Rusia për Kosovën

Patriarku i Kishës Ortodokse Serbe, Irinej, ka kërkuar ndihmë nga Rusia për zgjidhjen e çështjes së Kosovës. “Ne kemi besim në Rusinë për zgjidhjen e çështjes së Kosovës”, tha Irinej në takim me kryesuesi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:43.154Z

Top Story, deklarata e fortë e Carpenter: Rusia po përfiton nga djegia e mandateve të opozitës shqiptare

Sipas Carpenter, është vërtetuar tashmë sesi Rusia ka financuar parti politike dhe kandidatë nëpër Europë, që nga Marie Le Pen e deri te Jobik në Hungari. Ndaj nuk ka dyshime se ndikon edhe në Ballkan, duke përdorur mjete financiare për të mbështetur parti, politikanë individualë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:30.734Z

Kriza e ardhshme e Evropës: Rusia dhe Turqia do nxisin konflikte në Ballkan

Është shumë e mundshme që kriza e ardhshme e Evropës mund të ndodhë në Ballkan, nën ndikimin e Rusisë dhe Turqisë. Prestigjiozja amerikane Wall Street Journal, shkruan se nëse kjo do të ndodhë, BE mund të lëkundet në thelb. Rusia dhe Turqia konsiderohen si aktorë kryesorë në kët

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama