Rezultate te kerkimit per termin: +Rusia

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:20.101Z

Rusia kund

• Rusia ka paralajm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:10.235Z

Rusia tradheton Sirine

Rusia deklaroi ditën e enjte se qëllimi i saj kryesor mbi Sirinë është përfundimi i këtij konflikti të përgjakshëm dhe jo mbajtja në pushtet e presidentit Bashar al-Assad. ”Ne jemi duke ndërmjetësuar një zgjidhje q&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:39.473Z

Perëndimi dhe Rusia

Fatos Tarifa, PhD Kur presidenti rus Vladimir Putin vizitoi ish-presidentin amerikan George H.W. Bush në shtëpinë e tij në Kenebunkport, në shtetin Mein, në korrik të vitit 2007, një anekdotë qarkulloi menjëherë pas asaj vizite. Një gazetar i një kanali televiziv amerikan i kërkoi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.758Z

Rusia: Dua Ukrainë neutrale

Kriza Lavrov kërkon federalizëm dhe asnjanësi. Kievi e konsideron këtë si kërkesë për kapitullim pa kushte Rusia parashtroi dje përmes ministrit të Jashtëm, Sergei Lavrov, se kërkon nga Perëndimi që të pranojë statusin e Ukrainës si një vend federal dhe neutral, ndërsa zhvilloi bi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:08.058Z

Rusia, si duhet trajtuar?

SHTYPI AMERIKAN Një nga sfidat në politikën e jashtme që e presin Presidentin e zgjedhur, Barack Obama, është nevoja për një strategji të re ndaj Rusisë. Moska është partner dhe konkurrent. Ne duhet të punojmë me rusët në çështjet si luftimi i terrorizmit, por Moska sot, ës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:49.315Z

Rusia po sfidon frikën

Share “Si ndodhi kjo?, mësohet se e ka pyetur Vladimir Putin njërin prej bashkëpunëtorëve të tij. Nuk ka punë, nuk ka para, jeta jonë është gjithmonë e më e lumtur- a ia vlen të dalësh në votime për këtë?, i është përgjigjur ai në mënyrë sarkasti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:39.008Z

Rusia kuptoi kufijtë e saj

Bernd Riegert Ndoshta nuk ishte vetë Putini, por rrethi i tij më i ngushtë, me ndikim të madh ekonomik, që kërkojnë ç’tensionim. Megjithëse sanksionet ekonomike ende nuk janë vendosur, investitorët po largohen nga Rusia. Larg qëndrojnë jo vetëm sipërmarrje perëndimore, edhe rusët

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama