Rezultate te kerkimit per termin: +Rusia

Meta: total 1000 / total_found 20057 / time 0.009 / keyword[0] rusia / docs[0] 20057 / hits[0] 35571 /
Lobimi i PD-së në SHBA, zgjerohet hetimi për ruletën ruse
  • 2019-03-20

Lobimi i PD-së në SHBA, zgjerohet hetimi për ruletën ruse

Investigimi i revistës amerikane Mother Jones vitin e shkuar, mbi lobimin prej 675.000 dollarësh nga Partia Demokratike, përmes kompanisë Stonington Strategies të lobistit Nick Muzin, ngrinte dyshime se pas një pjese të pagesave të bëra nga kompania Biniatta Trade LP, me qendër në Skoci,

Eskorta në Athinë, 130 euro ora. Goditet rrjeti, ja si rekrutoheshin shqiptaret
  • 2019-03-19

Eskorta në Athinë, 130 euro ora. Goditet rrjeti, ja si rekrutoheshin shqiptaret

Një rrjet prostitucioni që shfrytëzonte vajza të moshës 20-vjeccare, kryesisht si eskortë në kryeqytetin grek Athinë, është shkatërruar nga policia helene. Në pranga kanë përfunduar 14 persona. Të gjithë ishin angazhuar në rekrutimin e vajzave të reja në bare dhe klube nate në pj

Kanadaja pritet të çojë forca ushtarake shtesë në Ukrainë
  • 2019-03-18

Kanadaja pritet të çojë forca ushtarake shtesë në Ukrainë

Kanadaja ka njoftuar se të hënën do të çojë një mision trajnimi prej 200 personash në Ukrainë. Ata do të trajnojnë  ushtarët ukrainas. Ministri i Jashtëm Chrystia Freeland dhe Ministri i Mbrojtjes Harjit Sajjan pritet që të dalin sot në një konference shtypi në 13:00 të orës lok

Nxehen gjakrat/ SHBA në Rumani, Rusia vendos Tu-22M3 dhe Iskanders në Krime
  • 2019-03-18

Nxehen gjakrat/ SHBA në Rumani, Rusia vendos Tu-22M3 dhe Iskanders në Krime

Rusia ka vendosur dy bombarduesit e saj strategjikë dhe sistemet raketore Iskander në Krime për të treguar se është gati për çdo kërcënim amerikan, pasi SHBA-të vendosën mbrojtësit anti-raketë në Rumani. Lajmin e ka dhënë një politikan i njohur duke thënë se kjo do t’i lejo

5 vjet nga aneksimi i Krimesë, Mogherini kritikon Rusinë
  • 2019-03-17

5 vjet nga aneksimi i Krimesë, Mogherini kritikon Rusinë

Shefja për Politikë të Jashtme dhe Siguri e Bashkimit Evropian, ka kritikuar Rusinë në prag të pesëvjetorit të aneksimit të Gadishullit ukrainas të Krimesë nga Kremlini. Në një deklaratë të lëshuar sot, vetëm një ditë para pesëvjetorit të aneksimit të Krimesë nga Rusia, shefja

No Pic available
  • 2019-03-16

Ukraina, mollë sherri mes Rusisë dhe BE

Ministria e Jashtme ruse ka njoftuar se Moska do të kundërpërgjigjet sanksioneve të reja të Bashkimit Evropian. Lajmi është raportuar sot agjencia e lajmeve ruse, Interfax. BE-ja, së bashku me Shtetet e Bashkuara dhe Kanadanë më 15 mars vendosën sanksione të reja, për të ndëshkuar Rus

Ndikimi rus, ish-kreu i SHISH: Na është kthyer në gogol!
  • 2019-03-15

Ndikimi rus, ish-kreu i SHISH: Na është kthyer në gogol!

Ish-kreu i SHISH, Fatos Klosi i ftuar në emisionin “360 Gradë”, tha se çështja e Rusisë është bërë gogol në Shqipëri. “Të thuash që veç halleve që kemi brenda të fusësh edhe shërbimet. Është bërë gogol Rusia dhe po përdoret rëndshëm. Natyrisht si të gjith