Rezultate te kerkimit per termin: +Rusia

Meta: total 1000 / total_found 20057 / time 0.009 / keyword[0] rusia / docs[0] 20057 / hits[0] 35571 /
Shtypi britanik: Si e bleu Katari Kupën e Botës 2022?!
  • 2019-03-11

Shtypi britanik: Si e bleu Katari Kupën e Botës 2022?!

Caktimi i të drejtës së organizimit të Botërorit të futbollit për Rusinë dhe Katarin ishte një nga çështjet më kontroverse në historinë plot dritëhije të Joseph Blatter në drejtimin e FIFA-s. Por, nëse Rusia verën e kaluar shkëlqeu me turneun, pavarësisht mënyrës se si mori k

Rrëzimi i avionit me 157 udhëtarë, politikani i njohur humb familjen (FOTO)
  • 2019-03-11

Rrëzimi i avionit me 157 udhëtarë, politikani i njohur humb familjen (FOTO)

Në mesin e udhëtarëve të vdekur gjatë rrëzimit të avionit me 157 persona në bord në Etiopi, kishte qytetarë nga 35 shtete të ndryshme. Mes të vdekurve francezë ishin delegatë të cilët ishin nisur për në Nairobi për të marrë pjesë në Konferencën e Kombeve të Bashkuara për Mb

Sistemi S-400/ Erdogan  SHBA: Sot bëni presion, dikur na latë të na bombardonin
  • 2019-03-10

Sistemi S-400/ Erdogan SHBA: Sot bëni presion, dikur na latë të na bombardonin

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoan ka folur së fundmi për tensionin e krijuar mes vendit të tij edhe SHBA-ve, pas vendimit për të blerë sistemin e mbrojtjes ajrore S-400 nga Rusia. Ai ka deklaruar se çështja e blerjes së këtij sistemi rus nuk ka lidhje as me NATO-n, as me projektin

Rusia në protestë kundër kufizimit të qasjes në internet
  • 2019-03-10

Rusia në protestë kundër kufizimit të qasjes në internet

Mijëra njerëz të dielën kanë dalur nëpër rrugët e Moskës dhe dy qytete të tjera ruse kundër kufizimeve të përdorimit të internetit. Kjo protestë konsiderohet ndër më të mëdhatë ndër vitë. Ligjvënësit muajin e kaluar kanë miratuar kontrollimin e internetit duke theksuar se ë

Russiagate, ish-kryetari i fushatës së Trump dënohet me 47 muaj burg
  • 2019-03-09

Russiagate, ish-kryetari i fushatës së Trump dënohet me 47 muaj burg

Lobisti i njohur dhe ish-kryetari i fushatës së Donald Trump, Paul Manafort është njohur të enjten me masën e sigurisë të paracaktuar nga gjykata dhe atij do ti duhet të kryejë pothuajse katër vjet burg. Dënimi është shumë më pak se ajo që pritej dhe ishte kërkuar nga prokurori Ro

Erdogan kërkon raketa nga Rusia, SHBA në alarm: Do ketë pasoja të rënda
  • 2019-03-09

Erdogan kërkon raketa nga Rusia, SHBA në alarm: Do ketë pasoja të rënda

Pentagoni paralajmëroi pasoja të rënda për marrëdhëniet ushtarake mes Shteteve të Bashkuara dhe Turqisë, nëse Ankaraja do të blejë një sistem rus raketash tokë-ajër (S-400). “Nëse Turqia e merr sistemin S-400, do të ketë pasoja të rënda në marrëdhëniet tona ushtarake me

I thashë mikut tim çfarë do, Rama dhe Basha takohen në Itali (INTERVISTA)
  • 2019-03-06

I thashë mikut tim çfarë do, Rama dhe Basha takohen në Itali (INTERVISTA)

Në intervistën e tij në emisionin Porta a porta të gazetarit të njohur italian, Bruno Vespa, Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama deklaroi se në Shqipëri nuk po ndodhte asnjë revoltë popullore, se në vend ka stabilitet për biznesin e huaj dhe se numri i turistëve është gjithnjë në r