Rezultate te kerkimit per termin: +Rusia

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:08.058Z

Rusia, si duhet trajtuar?

SHTYPI AMERIKAN Një nga sfidat në politikën e jashtme që e presin Presidentin e zgjedhur, Barack Obama, është nevoja për një strategji të re ndaj Rusisë. Moska është partner dhe konkurrent. Ne duhet të punojmë me rusët në çështjet si luftimi i terrorizmit, por Moska sot, ës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:49.315Z

Rusia po sfidon frikën

Share “Si ndodhi kjo?, mësohet se e ka pyetur Vladimir Putin njërin prej bashkëpunëtorëve të tij. Nuk ka punë, nuk ka para, jeta jonë është gjithmonë e më e lumtur- a ia vlen të dalësh në votime për këtë?, i është përgjigjur ai në mënyrë sarkasti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:39.008Z

Rusia kuptoi kufijtë e saj

Bernd Riegert Ndoshta nuk ishte vetë Putini, por rrethi i tij më i ngushtë, me ndikim të madh ekonomik, që kërkojnë ç’tensionim. Megjithëse sanksionet ekonomike ende nuk janë vendosur, investitorët po largohen nga Rusia. Larg qëndrojnë jo vetëm sipërmarrje perëndimore, edhe rusët

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:49.039Z

Konuzin: Rusia, mbeshtetje Serbise

Ambasadori rus ne Beograd, Aleksander Konuzin ka deklaruar se Rusia do te vazhdoje te angazhohet kunder copetimit te Serbise. “Rusia do te jete perhere ne anen e Serbise, ndersa serbet mund te mbeshteten gjithmone ne ndihmen e Rusise”, ka pohuar Konuzin, gjate nje vizite ne Kragujevc.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:34.406Z

Rusia tërheq ambasadorin nga Ukraina

Rusia ka tërhequr ambasadorin e saj në Ukrainë (Mikhail Zurabov) dhe ka dënuar largimin nga detyra të presidentit Viktor Janukoviç, i cili u shkarkua nga Parlamenti ditën e shtunë. Kjo lëvizje vjen pasi presidenti i ri dhe i përkohshëm i Ukrainës, Oleksandër Turçinov, ka thënë se tas

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:24.766Z

Rusia spiunoi Gjermaninë

Gazeta ShqipMedia Shërbimi i fshehtë rus FSB ka ushtruar presion ndaj stafit rus të ambasadës gjermane për të siguruar informacione, njofton revista Der Spiegel. Pavarësisht nga protestat e qeverisë gjermane kundër bastisjeve në fondacionet gjermane në Rusi, sipas revistës Der Spiegel, K

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:45.930Z

Sanksionet, Rusia kërkon ndihmë nga Rusia

Ministri sirian i Financave, Muhamed al-Julajlati, ka thënë se kredia është e nevojshme për të trajtuar krizën ekonomike në vend, por nuk ka dhënë detaje të tjera.Moska nuk ka dhënë ende nodnjë përgjigje, ndonëse al-Julajlati ka thënë se “Rusia ka premtuar se do të shqyrtojë ç

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama