Rezultate te kerkimit per termin: +Rusia

Meta: total 1000 / total_found 20057 / time 0.009 / keyword[0] rusia / docs[0] 20057 / hits[0] 35571 /
Ethet e gjyqit/ Trump në rrezik, raporti i hetuesit të posaçëm është gati
  • 2019-03-03

Ethet e gjyqit/ Trump në rrezik, raporti i hetuesit të posaçëm është gati

Sipas njoftimeve në media, hetuesi i posaçëm, Robert Mueller e ka gati raportin për përzierjen ruse në zgjedhjet presidenciale 2016. Cilat mund të jenë pasojat për Donald Trump? Që në fillim duhet thënë se prej muajsh qarkullojnë spekulimet, se hetuesi i posaçëm amerikan, Robert Muel

Guaido nuk ka frikë, vendos të kthehet në Venezuelë
  • 2019-03-01

Guaido nuk ka frikë, vendos të kthehet në Venezuelë

Lideri i opozitës në Venezuelë, Juan Guaido, tha të enjten se planifikon të kthehet në vend përkundër kërcënimeve kundër tij dhe familjes. Duke folur para mediave pas takimit me presidentin e Brazilit, Jair Bolsonaro, Guaido tha se nuk ka asnjë mundësi të dialogut me qeverinë e presid

NATO, Rusisë: Zbato Traktatin për Armë Bërthamore
  • 2019-03-01

NATO, Rusisë: Zbato Traktatin për Armë Bërthamore

Sekretari i Përgjthshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg i ka bërë thirrje Rusisë që të veprojë në përputhje me Traktatin për Armë Bërthamore, një dokument i rëndësishëm për kontrollin e armëve për dekada. NATO-ja nuk dëshiron luftë të re të ftohtë, ne nuk dëshirojmë një garë

SHBA: Krimea duhet të kthehet nën kontrollin e Ukrainës
  • 2019-02-28

SHBA: Krimea duhet të kthehet nën kontrollin e Ukrainës

Shtetet e Bashkuara ritheksuan qëndrimin se sanksionet ndaj Rusisë do të mbesin derisa të mos kthehet kontrolli i Ukrainës mbi Krimenë. Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo tha se okupimi i Krimesë nga ana e Rusisë më 2014 paraqet eskalim të agresionit rus. Krimea është Ukrainë dhe

Gjendet i vdekur gazetari dhe analisti i njohur i mediave ruse
  • 2019-02-26

Gjendet i vdekur gazetari dhe analisti i njohur i mediave ruse

Raportet e mediave nga Rusia bëjnë të ditur se gazetari dhe analisti politik, Igor Malashenko, është gjetur i vdekur në Spanjë më 25 shkurt. Malashenko ka qenë bashkëpronarë i kompanisë televizive NTV në vitet 1990. Ai ka qenë edhe ish shef i Radio Televizionit shtetëror rus Ostankino

Balla: Basha në lidhje me rusët, ja faktet që e vërtetojnë
  • 2019-02-26

Balla: Basha në lidhje me rusët, ja faktet që e vërtetojnë

I ftuar në emisionin Dritare me Rudinën në Neës24, kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla ka komentuar aktualitetin politik si dhe protestën e opozitës. I pyetur nëse protesta e opozitës financohet nga Rusia, Balla nuk e mohoi dhe tha se nuk është rastësi që në 16 shkurt kisht

No Pic available
  • 2019-02-24

Shqipëria e Madhe tremb Rusinë: Edi Rama larg duart nga Kosova!

Media serbe Kurir ka publikuar sot një artikull ku shkruan se Rusia me presidentin serb Vladimir Putin në krye i ka bërë një dush të ftohtë shqiptarëve dhe në veçanti kryeministrit Edi Rama, të cilin e ka porositur ti mbajë duart larg nga Kosova. Sipas Kurir nga Moska zyrtare kanë ardhu