Rezultate te kerkimit per termin: +Rusia

Meta: total 1000 / total_found 20057 / time 0.009 / keyword[0] rusia / docs[0] 20057 / hits[0] 35571 /
Moldavia në zgjedhje, mes helmimeve, Perëndimit dhe Lindjes
  • 2019-02-24

Moldavia në zgjedhje, mes helmimeve, Perëndimit dhe Lindjes

Maia Sandu thotë se e kanë helmuar me zhivë Sot zhvillohen zgjedhjet parlamentare në Moldavi. Në fushatën e nxehtë zgjedhore nuk munguan fajësimet dhe kërcënimet e ndërsjellta. Si është atmosfera në kryeqytet? Ditët e fundit të fushatës zgjedhore në Moldavi të kujtojnë një film

Provokon Maduro, xhiro me makinë në qendër të Karakasit (Video)
  • 2019-02-24

Provokon Maduro, xhiro me makinë në qendër të Karakasit (Video)

Presidenti i Venezuelës, Nicolas Maduro, ka publikuar një video në të cilën ai mund të shihet në timonin e makinës së tij me bashkëshorten në krah, ndërsa shëtit nëpër rrugët e kryeqytetit të vendit, Karakas. “Ky është populli ynë, i mobilizuar për të mbrojtur Revolucioni

Pëson rënie të popullaritetit, Putin e zë frika nga rusët
  • 2019-02-22

Pëson rënie të popullaritetit, Putin e zë frika nga rusët

Një vit më parë, Presidenti rus Vladimir Putin fitoi në një proces elektoral që u cilësua si zgjedhje të pista. Përballë kandidatësh të dobët, disa prej të cilëve mendohet se ishin kukulla të Kremlinit për ti dhënë procesit pamjen e një konkurrence më serioze, zoti Putin u shfa

Putin kërcënon SHBA: Do të dislokojmë armë të reja
  • 2019-02-21

Putin kërcënon SHBA: Do të dislokojmë armë të reja

Presidenti rus Vladimir Putin thotë se Moska ka në plan të vërë në shenjestër Uashingtonin me armë të reja hipersonike, nëse Uashingtoni vendos raketa me rreze të mesme veprimi në Evropë. Rusia do të detyrohet të krijojë dhe të dislokojë armë që mund të përdoren kundër territo

KINSE DIALOGU ME SERBINË DHE BLERJA E KOHËS
  • 2019-02-20

KINSE DIALOGU ME SERBINË DHE BLERJA E KOHËS

Nga Fadil LEPAJA Kur vitin e kaluar, presidenti serb Vuçiç, gjatë vizitës së tij në Mitrovicë kishte mbajtur një fjalim programatik, duke deklaruar se ish presidenti serb Millosheviç, ishte një lider i madh, dhe se ai i kishte qëllimet më të mira, kjo nxiti interpretime nga më të ndry

BE sanksione ndaj 8 rusëve që pushtuan anijet ukrainase
  • 2019-02-18

BE sanksione ndaj 8 rusëve që pushtuan anijet ukrainase

Bashkimi Europian ka vendosur të sanksionojë tetë shtetas rusë për përgjegjësinë e tyre në incidentet në Detin e Azov nëntorin e kaluar, njoftuan disa burime evropiane për AFP. Konflikti Ukrainë-Rusi u ndez kur forcat ruse pushtuan tre anije ukrainase dhe kapën disa marinarë teksa u p

Australi, identifikohet autori i sulmit kibernetik ndaj ligjvënësve
  • 2019-02-18

Australi, identifikohet autori i sulmit kibernetik ndaj ligjvënësve

Australia ka thënë se një subjekt i sofistikuar shtetëror është përgjegjës për një sulm kibernetik ndaj ligjvënësve australianë më herët gjatë këtij muaji, duke mos përjashtuar mundësinë se sulmi është kryer nga një shtet i huaj. Kryeministri australian, Scott Morrison ka thë