Rezultate te kerkimit per termin: +Rusis

Total: 4949
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:54.427Z

BE diskuton aksione kundër Rusisë

Udhëheqësit e Bashkimit Evropian takohen sot në Bruksel për të diskutuar aksione më të fuqishme kundër Rusisë, për shkak të krizës në Ukrainë. Presidenti i Ukrainës, Petro Poroshenko, ndjek po ashtu takimin. Ai vjen pasi NATO

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.008Z

Twitter mund të bllokohet brenda Rusisë

RUSI-Zyrtarët rusë kanë thënë se rrjeti social Twitter mund të bllokohet brenda Rusisë. Ruslan Gattarov, këshilltar i kryetares së Këshillit të Federatës, ka thënë se është e papranueshme që Twitter të injoroj&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:02.267Z

Gjeopolitika tregtare e Rusisë

Një nga format dhe fushat e përplasjes gjeopolitike mes interesave të BE dhe interesave të Rusisë janë marrëdhëniet tregtare të secilës palë me shtetet e treta në Europën Qendrore dhe në Azinë Qendrore, të cilat kanë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:11.568Z

Rusisë i duhen 300 mijë imigrantë në vit

RUSI-Shefi i Shërbimit Federal të Imigracionit në Rusi, Konstantin Romodanovsky, thotë se Rusisë i duhen afro 300 mijë punëtorë imigrantë, për ta kompensuar humbjen e afro 10 milionë punëtorëve nga forca punuese e Rusisë, deri n&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.188Z

A fiton gjë BE me lutjet ndaj Rusisë?

Edhe pas krizës ukrainase dhe daljes së Rusisë në skenën ndërkombëtare me një agresivitet të paparë, të materializuar me aneksimin e dhunshëm të territorit të një shteti sovran europian, duket se diplomacia europiane nuk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.204Z

Fotografohet dokumenti, Angliakundër sanksioneve ndaj Rusisë

ANGLI- Nuk do të ketë sanksione tregtare apo financiare ndaj Rusisë, pas ndërhyrjes së saj në Krime. Kjo është ajo çka thotë një dokument zyrtar, i fotografuar në duart e funksionarit britanik Hugh Powell që po e transportonte n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.119Z

Serbia nuk është kundër Rusisë

Nënkryetari i parë i Qeverisë serbe Aleksandar Vuçiq lidhur me krizën në Ukrainë ka deklaruar se Serbia nuk do të ketë qëndrim armiqësor ndaj Rusisë. "Qëndrimi i Serbisë ndaj situatës në Ukrainë do të j

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama