Rezultate te kerkimit per termin: +Seanca

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:38.051Z

Nis seanca parlamentare

Seanca parlamentare sapo ka nisur dhe në rendin e ditës janë tetë çështje për tu diskutuar dhe miratuar. Si fillim seanca do të nisi me miratimin e procesverbalit të seancës plenare. Më tej në diskutim projektligji “Për ratifi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:31.514Z

Gerdeci, shtyhet seanca, mungon gjyqtarja

Shtyhet seanca gjyqesore e dosjes "Gerdeci 2" per shkak te mungeses ne trupin gjykues. Kesaj radhe ishte gjyqtarja, Fatmira Hajdari qe nuk ishte e pranishme ne salle. Seanca e radhes per gjyqin e Gerdecit eshte caktuar te merkuren ne oren 10:00.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:16.802Z

Kryesia suspendon opozitën nga seanca

Kryesia e Kuvendit të Kosovës ka marrë vendim që deputetët e opozitës të suspendohen nga seanca plenare. Këtë e ka konfirmuar, Aida Dërguti, raporton "Zëri". Sipas këtij vendimi deputetët e opozitës nuk do të lejohen të marrin pjesë në seanca, e cila pritet të fillojë pas pak.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:19.488Z

Nesër seanca për buxhetin 2016

Derisa për pozitën, seanca e nesërme është njëra ndër më të rëndësishmet për shkak se do të votohet për buxhetin e Kosovës, partitë opozitare janë të vendosura të pengojnë secilën seancë, për sa kohë që nuk përmbushën kërkesat e tyre. Kuvendi i Kosovës ka marrë vendim q

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:56.820Z

Gërdeci, shtyhet seanca e tretë radhazi

Janë kthyer në një telenovelë seancat e një prej çështjeve më të rëndësishme në Shqipëri, asaj të “Gërdecit”. Për të tretën herë radhazi është shtyrë seanca e radhës në Gjykatën e Tiranës. Këtë radhë, shkak është bërë mungesa e anëtares së trupit gjykue

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:20.359Z

Seanca vazhdon në sallën alternative

Sigurimi i Kuvendit i cili kujdeset për mbarvajtjen e seancave ka lëshuar sallën kryesore dhe është ngjitur në sallën alternative, aty edhe ku kishte përfunduar seanca e kaluar. Deputetët e opozitës edhe për sot kanë thënë se do të pengojnë mbajtjen e seancës së rregullt të Kuvend

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:00.262Z

Shtyhet seanca gjyqësore për Ismail Morinën

Mungoi avokati Ardian Visha, shtyhet seanca gjyqësore ndaj Ismail Morinës, i njohur ndryshe se Ballisti Morina. Sot Gjykata e Apelit do të shqyrtonte kërkesën e të pandehurit për dhënien e një mase  më lehtësuese, por seanca është shtyrë për datën 30 tetor. Morina me 7 tetor 2015, n

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama