Rezultate te kerkimit per termin: +Seanca

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:32.074Z

"Gërdeci", shtyhet sërish seanca

Ka dështuar sërish sot seanca e radhës në ngarkim të të akuzuarve për tragjedinë e Gërdecit. Shkak është bërë mungesa e prokurorit Genti Qano. Në këtë mënyrë, trupi gjykues ka vendosur që të shtyjë sërish seancën. Gjithashtu në proces ka munguar edhe gjyqtarja Fatmira Hajdar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.503Z

Shtyhet seanca e Kuvendit

Seanca plenare e Kuvendit nuk do te mblidhet neser pasi deputetet jane te angazhuar ne pjesen me te madhe te tyre. Ne nje informacion te Kuvendit behet e ditur se seanca plenare e planifikuar te zhvillohej neser eshte shtyre. Thuajse te gjithe deputetet e mazhorances ndodhen ne levizje te shpe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:48.516Z

Deshton seanca ndaj Vetevendosjes

brbrDeshton seanca gjyqesore ndaj deputeteve dhe zyrtareve te tjere te levizjes Vetevendosja te cilet akuzohen per demtimin e pasurise gjate permbysjes se makinave te EULEX ne nje tubim ne vitin 2009 Seanca nuk eshte mbajtur pasi policia nuk ka gjetur deputetin Glauk Konjufca sekretarin Dardan Moll

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:19.686Z

Nis seanca në sallën alternative

(E plotësuar) - Seanca ka filluar në sallën alternative, ku janë shumica e deputetëve të pozitës. Pika më e rëndësishme në rend të ditës është miratimi për herë të dytë i buxhetit të Kosovës për vitin 2016. Seanca do të mbahet në sallën rezervë Deputetët e pozitës kan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.249Z

Buxheti, ndërpritet seanca parlamentare

Seanca plenare ku po diskutohej për buxhetin është ndërprerë për shkak të përplasjeve mes pozitës dhe opozitës për kohën e debatit. Sipas informacioneve të fundit, kryetarët e grupeve parlamentare janë mbledhur për të vendosur pikërisht për kohën e diskutimit. Opozita

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.019Z

Vlore deshton seanca ndaj Prudentinos

Seanca ka zgjatur pak minuta ku i arrestuari eshte njohur me kerkesen e pales italiane mbi akuzat si dhe sekuestrimin e pasurive te tij. Prudentino ka kerkuar ne seance nderrimin e avokatit mbrojtes dhe per kete eshte vendosur qe seanca e radhes te zhvillohet per te henen. Kjo eshte hera e dyte qe s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:32.186Z

Dështon seanca për Gërdecin

TIRANË- Dështon seanca e radhës për dosjen "Gërdeci". Shkak këtë radhë është bërë mungesa e prokurorit dhe e një gjyqtareje, që kanë detyruar trupin gjykues të vendosë shtyrjen e gjyqit për një tjetër datë. Në seancë sot nuk është paraqitur prokurori Genti Qano dhe gjyqtar

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama