Rezultate te kerkimit per termin: +Seanca

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:19.686Z

Nis seanca në sallën alternative

(E plotësuar) - Seanca ka filluar në sallën alternative, ku janë shumica e deputetëve të pozitës. Pika më e rëndësishme në rend të ditës është miratimi për herë të dytë i buxhetit të Kosovës për vitin 2016. Seanca do të mbahet në sallën rezervë Deputetët e pozitës kan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.249Z

Buxheti, ndërpritet seanca parlamentare

Seanca plenare ku po diskutohej për buxhetin është ndërprerë për shkak të përplasjeve mes pozitës dhe opozitës për kohën e debatit. Sipas informacioneve të fundit, kryetarët e grupeve parlamentare janë mbledhur për të vendosur pikërisht për kohën e diskutimit. Opozita

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.019Z

Vlore deshton seanca ndaj Prudentinos

Seanca ka zgjatur pak minuta ku i arrestuari eshte njohur me kerkesen e pales italiane mbi akuzat si dhe sekuestrimin e pasurive te tij. Prudentino ka kerkuar ne seance nderrimin e avokatit mbrojtes dhe per kete eshte vendosur qe seanca e radhes te zhvillohet per te henen. Kjo eshte hera e dyte qe s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:32.186Z

Dështon seanca për Gërdecin

TIRANË- Dështon seanca e radhës për dosjen "Gërdeci". Shkak këtë radhë është bërë mungesa e prokurorit dhe e një gjyqtareje, që kanë detyruar trupin gjykues të vendosë shtyrjen e gjyqit për një tjetër datë. Në seancë sot nuk është paraqitur prokurori Genti Qano dhe gjyqtar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:38.051Z

Nis seanca parlamentare

Seanca parlamentare sapo ka nisur dhe në rendin e ditës janë tetë çështje për tu diskutuar dhe miratuar. Si fillim seanca do të nisi me miratimin e procesverbalit të seancës plenare. Më tej në diskutim projektligji “Për ratifi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:31.514Z

Gerdeci, shtyhet seanca, mungon gjyqtarja

Shtyhet seanca gjyqesore e dosjes "Gerdeci 2" per shkak te mungeses ne trupin gjykues. Kesaj radhe ishte gjyqtarja, Fatmira Hajdari qe nuk ishte e pranishme ne salle. Seanca e radhes per gjyqin e Gerdecit eshte caktuar te merkuren ne oren 10:00.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:16.802Z

Kryesia suspendon opozitën nga seanca

Kryesia e Kuvendit të Kosovës ka marrë vendim që deputetët e opozitës të suspendohen nga seanca plenare. Këtë e ka konfirmuar, Aida Dërguti, raporton "Zëri". Sipas këtij vendimi deputetët e opozitës nuk do të lejohen të marrin pjesë në seanca, e cila pritet të fillojë pas pak.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama