Rezultate te kerkimit per termin: +Seancn

Total: 185
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.353Z

Sherr mes deputetve n seancn plenare

N kuvendin e Shqipris vazhdojn diskutimet e deputetve, t shndrruara tashm n monotoni, pasi jan thuajse t njjtat qndrime q prsriten nga t dyja palet.(UPDATE) Deputett e opozits kan krkuar me ngulm hetimin e plot t zgjedhjeve t 28 qershorit ku prfshihet edhe hapja e kutive, ndrsa nga mazh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.974Z

Procesi ndaj gazetarit, gjyqtarja bojkoton seancn

Ndërsa gjyqtarja Fida Osmani ishte një ndër inisiatorët e peticionit të gjyqtareve kundra Top Channel me pretendimin se duhej lene e lire për të bëre drejtesi ne kete vend, sot ajo per here te dyte nuk ka qene prezent ne oren ne te cilen duhet te niste nje proces gjyqesor ndaj gazetarit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.990Z

Hoxha, dshmojn 5 dshmitar

Ka nisur sot procesi i radhs gjyqsor n ngarkim t Remzi Hoxhs, shqiptaro-maqedonasit i zhdukur m shum se 10 vjet m par, n rrethana ende t pa zbuluara plotsisht. N procesin e sotm gjyqsor, kan dshmuar 5 dshmitar. Gjergji Jargo, aktualisht nndrejtor Policie, deklaroi para trupit gjykues, se policia

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.164Z

PS: Sot, shansi i fundit pr zgjidhje

Partia Socialiste i bn thirrje kryeministrit Sali Berisha q n seancn e sotme parlamentare t reflektoj dhe t mos behet penges pr arritjen e nj zgjidhjeje institucionale t krizs. Me an nj t deklarate pr mediat deputeti Blendi Klosi theksoi se "kur na ndajn vese pak or nga seanca plen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.162Z

Gjykata e Lartë, Ligjet vendosin sot për Muçmatajn

Pritet ti propozohet Kuvendit rrëzimi i kësaj kandidature Komisioni i Ligjeve do t zhvilloj sot seancn e diskutimeve lidhur me kandidaturn e Vexhi Mumatajt t dekretuar nga Presidenti i Republiks si kandidat pr antar t Gjykats s Lart. Mbledhja e komisionit do t nis me diskutimin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.277Z

Rama: Opozita u pengua të fliste për buxhetin

Kryetari i Partis Socialiste, Edi Rama, e quajti seancn e djeshme n Kuvend si seanc “t turpshme” dhe “pasqyr e krizs s gjithanshme t qeveris”. Rama foli nga selia roz, ndrkoh q Kuvendi miratonte buxhetin dhe tha se opozita u pengua t fliste nen pr nen pr p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.878Z

Votimi i hapur për dekretet e Topit, pritet miratimi në seancë

Mazhoranca: Votimi, substancial, jo formal Votimi i hapur pr dekretet e Presidentit sht nj norm q rrit transparencn, por dhe u qndron parimeve kushtetuese. Mazhoranca i ka qndruar ktij mendimi edhe gjat diskutimeve t djeshme n Kshillin e Rregullores. Prfaqsuesit demokrat n kt kshi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama